Logo PODR            

Targi Ogrodnicze „Jesień w sadzie i ogrodzie” są ostatnimi targami zorganizowanymi przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie w tym sezonie wystawienniczym. Za nami pierwszy dzień, który przywitał zwiedzających wszystkimi kolorami jesieni.

Wojciech Mojkowski, dyrektor PODR Szepietowo dokonał otwarcia targów i w kilku słowach zwrócił się do uczestników wydarzenia – Cieszę się, że jesienne targi, podobnie jak wiosenne, należą do jednych z najchętniej odwiedzanych wydarzeń z branży sadowniczej. Sympatyków i właścicieli ogrodów zapewniam, że nie wyjdą od nas z pustymi rękoma. Asortyment przygotowany przez wystawców na pewno zadowoli Państwa potrzeby. Dziękuję za Państwa obecność i serdecznie zapraszam do udziału w targach w 2023 roku.

Na imprezie obecny był również Lech Antoni Kołakowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który chętnie zwiedził stoiska wystawiennicze i był pełen podziwu dla bogatej oferty targowej przygotowanej w Szepietowie. Wśród odwiedzających targi był także Artur Wiatr, Dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Słoneczna pogoda zachęciła wszystkich do rozmów z ekspertami, którzy chętnie opowiadali o nowych trendach panujących w ogrodnictwie. Miłośnicy aranżacji terenów zielonych chętnie kupowali materiał szkółkarski – owocowy i ozdobny, kwiaty, krzewy, rośliny cebulowe oraz nasiona. Nie zabrakło także  stoisk z architekturą ogrodową, narzędziami i sprzętem do produkcji ogrodniczej, a także wyposażeniem i aranżacją ogrodów.

Targi w Szepietowie to nie tylko bogata oferta handlowa, ale również interesujące wykłady. Dzisiaj zaprosiliśmy Państwa do wysłuchania jednego z nich – „Ogród dla seniora”, w którym dr inż. Beata Płoszaj – Witkowska przedstawiła różne aspekty oraz powody dla których seniorzy powinni zakładać i prowadzić ogrody. Jednym z nich jest rozwijanie swoich pasji, a drugim poprawa swojego stanu zdrowia. Praca w ogrodzie podnosi odporność, wzmacnia ręce, serce, usprawnia dłonie, oddala widmo alzheimera, utrzymuje mózg w zdrowiu, zmniejsza ryzyko udaru mózgu – poprawia wydolności układu krążenia oraz nastrój,  zmniejsza ból.  Dodatkowo ogród daje seniorom możliwość uprawy warzyw i owoców na własne potrzeby lub  tworzenia przetworów, powrót do uprawy naturalnych leków ale i miejsce pełne kwiatów.

Dzieci i młodzież chętnie oglądały sprzęt wojskowy przygotowany przez 18. Łomżyński Pułk Logistyczny oraz pokonywały tor przeszkód ustawiony przez 14. Batalion Lekkiej Piechoty w Hajnówce. Natomiast rekruterzy Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bielsku Podlaskim zachęcali do wstąpienia w szeregi Terytorialnej Służby Wojskowej.

W tym roku Podlaski Związek Hodowców Królików przygotował prezentacje ok. 150 królików, które są najchętniej oglądane przez najmłodszych uczestników targów.

Mamy nadzieję, że bogata oferta targowa spełniła Państwa oczekiwania i jednocześnie umożliwiła spędzenie czasu w rodzinnym gronie oraz zachęciła do zakupów.

Już jutro zapraszamy na drugi dzień targów! Zostaną rozstrzygnięte konkursy: „Doradca Roku”, „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, „Najlepsze gospodarstwo ekologiczne” oraz „Hit Targów”, „Najatrakcyjniejsze Stoisko” i „Najbogatsza oferta targowa”.

Obserwujcie nasze portale społecznościowe  Facebook i Instagram, aby na bieżąco być z aktualnościami Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

 

Partnerem strategicznym Targów  Ogrodniczych „Jesień w sadzie i ogrodzie” jest

Województwo Podlaskie

Zapraszamy do odwiedzenia profilu: https://www.facebook.com/wojpodlaskie

 

Partnerzy wydarzenia:

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Skavska Hale

Edyta Porowska

Specjalista ds. promocji

zdj. Wioletta Cieszkowska, Katarzyna Olszewska

 

Odsłony : 664
Skip to content