Czytasz „Wiadomości Rolnicze”?

paź 5, 2022 | Aktualności, Wiadomości Rolnicze 2022, Wydawnictwa

Październikowy numer „Wiadomości Rolniczych” obfituje w same dobre wiadomości. Zacznijmy od tego, że nasz miesięcznik zdobył drugie miejsce w tegorocznej edycji konkursu na najlepsze czasopismo periodyczne ośrodków doradztwa rolniczego. Tym samym powtórzyliśmy ubiegłoroczny sukces. W tym roku zgłosiło się 16 redakcji WODR. Jednym z kryteriów oceny zgłoszonych wydawnictw było zaangażowanie czasopism w promocję, wykorzystanie i popularyzację narzędzi pomocowych PROW 2014-2020. Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka. Wręczenie nagród XXX edycji konkursu odbędzie się w połowie października w Poznaniu. Relację z gali przedstawimy w kolejnym numerze „Wiadomości Rolniczych”.

A o czym piszemy w tym numerze? Podczas Krajowego Dnia Kukurydzy, poznaliśmy zwycięzców konkursu „Bezpieczna obsługa zwierząt gospodarskich”, zorganizowanego przez KRUS OR w Białymstoku, wspólnie z PODR Szepietowo i PIR – zamieszczamy relację z tego wydarzenia. Poza tym przeczytacie m.in. o dopłatach na rozwój działalności pozarolniczej, o obrocie nieruchomościami rolnymi na rynku prywatnym i dopłatach na wymianę pokryć dachowych zawierających azbest. Poznacie ludzi przedsiębiorczych i osoby z pasją.

Wojciech Mojkowski Dyrektor PODR Szepietowo zaprasza na Jesienne Targi Ogrodnicze „Jesień w sadzie i ogrodzie”, które kończą okres wystawienniczo-targowy zaplanowany na 2022 rok. Zapoznajcie się z programem i zaplanujcie wizytę w Szepietowie – przygotowaliśmy bogatą ofertę targową i moc atrakcji.

To tylko niektóre tematy, które polecamy Waszej uwadze. Zachęcamy do przeczytania wszystkich artykułów. Życzymy miłej lektury.

Anna Fatyga

Redaktor naczelna

Odsłony : 416
Skip to content