Wyjazd studyjny do Francji w ramach programu „Seeds for Future”

wrz 27, 2022 | Aktualności, Artykuły

W dniach 13-16 września dziewięcioosobowa delegacja liderów opinii z Polski i Niemiec przebywała w południowo-zachodniej Francji, regionie będącym kolebką uprawy kukurydzy w tym kraju.

Wyjazd był zorganizowany w ramach kampanii promocyjnej «Seeds for future» *, finansowanej przez Unię Europejską, realizowanej przez FNPSMS (Francuska Federacja Produkcji Nasion Kukurydzy i Sorgo) i PZPK (Polski Związek Producentów Kukurydzy).  W wyjeździe wzięli udział, rolnicy, dziennikarze, eksperci i doradcy rolniczy, łącznie 9 osób; Grupie towarzyszyli przedstawiciele PZPK z prezesem prof. Tadeuszem Michalskim i koordynatorem projektu Teresą Nowacką. Podlaski ODR był reprezentowany przez dyrektora Wojciecha Mojkowskiego i kierownika PZDR Pawła Śliwowskiego. W programie wyjazdu studyjnego znalazły się: wizyta w siedzibie Maiz’Europe (w którego skład wchodzi FNPSMS), wizyta na poletkach doświadczalnych Instytutu ARVALIS i w laboratorium certyfikującym materiał siewny GERM Serwis, wizyta w gospodarstwie rolnym Benoît LABORDE, produkującym kukurydzę, w tym kukurydzę nasienną, wizyta w firmach hodowlano-nasiennych LIDEA i MasSeeds.

Kontakt:

Paweł Olejarski, dyrektor PZPK , Teresa Nowacka PZPK, koordynatorzy Programu SEEDS FOR FUTURE pzpk@kukurydza.info.pl

Anna Kołakowska Kierownik działu międzynarodowego FNPSMS, Koordynator Programu SEEDS FOR FUTURE anna.kolakowska@fnpsms.fr

www.seedsforfuture.eu

Programy Unijne

 

*Kampania promocyjna „Seeds for future” realizowana jest w 7 krajach UE w latach 2021-2023

Jej celem jest :

  • Promocja uprawy kukurydzy i sorgo w krajach europejskich w celu osiągnięcia samowystarczalności Unii Europejskiej w produkcji zbożowej i zredukowania deficytu handlowego w tej dziedzinie;
  • Promocja postępu hodowlanego i wysokiej jakości nasion kukurydzy i sorgo produkowanych w UE
  • Promocja różnorodnego wykorzystania ziarna kukurydzy i sorgo

Działania przewidziane w ramach kampanii promocyjnej to targi i wystawy, konferencje, szkolenia, dni pola, wyjazdy studyjne do Francji, publikacja artykułów technicznych i broszur, reklama w prasie, strona internetowa, profil Facebook i kanał YouTube www.seedsforfuture.eu, video, badania rynków.

Anna KOLAKOWSKA

Responsable Actions Internationales

FNPSMS

 

Odsłony : 447
Skip to content