Spotkanie premiera Morawieckiego z podlaskimi rolnikami

wrz 6, 2022 | Aktualności, Zaprosili nas

Premier Mateusz Morawiecki prowadzi objazd po Polsce. W dniu dzisiejszym odwiedził gminę Szepietowo. W Dąbrowie-Moczydłach szef rządu spotkał się z rolnikami, gdzie podczas wspólnego śniadania rozmawiano o najważniejszych sprawach dotyczących polskiej wsi.

Głównym tematem spotkania na Podlasiu było rolnictwo, jego przyszłość i rozwój obszarów wiejskich. Premier zapewniał, że wiosną przyszłego roku rolnicy mogą spodziewać się dopłat do nawozów i stabilizacji na rynku nawozowym. Dodatkowo został nakreślony plan dotyczący dopłat do każdego hektara i program odbudowy. Szef rządu podsumował również dotychczasowe działania, które udało się zrealizować.

Wspieramy rolników poprzez zróżnicowane programy i dopłaty. Uprościliśmy sprzedaż produktów rolnych poprzez rolniczy handel detaliczny. Dbamy o tradycję, a równocześnie wspieramy nowoczesne rolnictwo […] Będziemy stali ramię w ramię z polską wsią i polskim rolnikiem. Poprawa warunków życia na wsi to nasz cel – zapewniał Mateusz Morawiecki.

Spotkanie, wspólne zjedzenie posiłku szefa rządu z rolnikami, to ogromny prestiż i wyróżnienie. Rozmowa przy wspólnym stole była okazją do wymiany doświadczeń oraz dowodem na wsparcie polskiego rolnictwa ze strony rządu. Sektor rolniczy czeka wiele wyzwań, ważne aby w tak niepewnych czasach rolnicy wiedzieli, że mają równe szanse do konkurowania z innymi w Europie.

Premier Morawiecki podczas wizyty na Podlasiu rozmawiał z Dyrekcją i pracownikami Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Po spotkaniu w Dąbrowie-Moczydłach odwiedził również Spółdzielnię Mleczarską Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem.

Katarzyna Olszewska

specjalista ds. promocji

Odsłony : 848
Skip to content