„DOŻYNKI GMINNE W NOWYCH PIEKUTACH”

wrz 5, 2022 | Aktualności, Zaprosili nas

W niedzielę 04.09.2022r. odbyły się Dożynki Gminne w Nowych Piekutach. Rolnicy, jak co roku, w uroczysty i wyjątkowy sposób podziękowali za tegoroczne zbiory.

Święto Plonów zainaugurowała Msza Święta w Kościele pw. Św. Kazimierza w Nowych Piekutach. Po Eucharystii uczestnicy przeszli barwnym korowodem na plac przy Urzędzie Gminy, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Nie zabrakło tradycyjnego obrzędu dzielenia się chlebem.

Organizatorzy wydarzenia przygotowali dla przybyłych gości wiele atrakcji. Wśród nich znalazły się m. in. animacje oraz plac zabaw dla dzieci, Zumba, występy artystyczne, parada motocyklistów, degustacja potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz sołectwa z terenu gminy, przejazdy bryczką, jak również spotkanie z Alpakami.

Ponadto podsumowano prace komisji oraz wręczono nagrody w następujących konkursach:

– najpiękniejszy wieniec dożynkowy, w kategorii tradycyjne i współczesne,

– najlepszy tradycyjny stół wiejski,

– najlepszą tradycyjną potrawę,

– najsmaczniejszą, własną nalewkę,

– najpiękniejszy ogród,

– najbardziej zadbaną wieś

Nie mogło również zabraknąć stoisk instytucji wspierających rolnictwo. Doradcy z Zespołu Doradztwa Rolniczego w Wysokiem Mazowieckiem służyli zainteresowanym rolnikom fachowymi poradami. Byli też członkami komisji konkursowych. W kategorii „na najbardziej zadbaną wieś”, zostały przyznane nagrody w postaci bonów, ufundowanych przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. W imieniu Wojciecha Mojkowskiego – Dyrektora PODR, przedstawicielom trzech wsi: Hodyszewa, Nowych Piekut oraz Nowych Rzepk, które otrzymały tytuł „Najbardziej zadbanej wsi w Gminie Nowe Piekuty w 2022r.”, nagrody wręczył Paweł Śliwowski – Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Wysokiem Mazowieckiem.

Tegoroczne Dożynki zakończyły występy Zespołów oraz zabawa taneczna prowadzona przez Dj-a.

 

Anna Olędzka

PZDR Wysokie Mazowieckie

Odsłony : 507
Skip to content