Znamy Mistrzów Podlaskiej AgroLigi 2022

sie 26, 2022 | Agroliga, Aktualności, Galeria zdjęć

Tegorocznym Mistrzem Podlaskiej Agroligi w kategorii Rolnik zostali Beata i Janusz Karwowscy z Kosak, gmina Piątnica, a tytuł Mistrza w kategorii Firma otrzymał „Sonarol Sp. j. Najda” z Jedwabnego. Zwycięzcy obu kategorii reprezentują powiat łomżyński.

Uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się 25 sierpnia 2022 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Lech Antoni Kołakowski, Posłowie Kazimierz Gwiazdowski i Stefan Krajewski, Senatorowie Mariusz Gromko i Marek Komorowski, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Sebastian Łukaszewicz, Dyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Ireneusz Drozdowski, Wiceprezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Mirosław Borowski, rolnicy, przedsiębiorcy, sponsorzy i zaproszeni goście.

Tegoroczna edycja konkursu organizowana jest w ramach projektu Konkurs AgroLiga 2022/23 – etap wojewódzki III Edycja. Organizowany jest przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie we współpracy z Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Warszawie, Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Olsztynie oraz Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie oraz Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Lubelską Izbą Rolniczą oraz Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Brama na Podlasie”.

Konkurs AgroLiga to forma pokazania rolników i firm, którzy swoją ciężką pracą świadomie realizują politykę rozwoju obszarów wiejskich. Finaliści i laureaci konkursu stają się symbolem operatywności i innowacyjności w polskim rolnictwie oraz agrobiznesie.

– Gala wręczenia nagród to uhonorowanie ciężkiej pracy i zaangażowania w poprawę konkurencyjności i przedsiębiorczości na obszarach wiejskich. Udział w konkursie to również szansa na przekazanie informacji handlowych o gospodarstwie lub przedsiębiorstwie – powiedział Wojciech Mojkowski, Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie otwierając uroczystość.

W tym, roku o najwyższe noty ubiegało się 4 gospodarstwa i 4 firmy z dokończonymi inwestycjami, cechujące się płynnością finansową, wyróżniające się estetyką otoczenia.

– Komisja konkursowa dokonując wyboru brała pod uwagę m.in.: poziom i nowoczesność stosowanych technologii, organizację gospodarstwa i jego wyposażenie. Analizowała także efekty ekonomiczne i działania mające na celu ochronę środowiska, a także estetykę całego obejścia oraz relacje ze społecznością lokalną. Wybór mistrzów to trudna decyzja, ponieważ wszyscy reprezentowali wysoki poziom. O zwycięstwie zadecydowały detale – powiedział Adam Zaremba, przewodniczący komisji konkursowej Podlaskiej AgroLigi 2022, Zastępca Dyrektora PODR Szepietowo, podsumowując pracę komisji.

 

Wyniki konkursu Podlaskiej AgroLigi 2022

Kategoria Rolnicy

Mistrz – Beata i Janusz Karwowscy, Kosaki

Wicemistrz – Karolina i Wojciech Cybulko, Lewonie

Laureaci:

  • Małgorzata i Janusz Wielbut, Borkowo
  • Lucyna Siegień-Patejuk i Jan Niczyporuk-Szyło, Golakowa Szyja

Kategoria Firmy

Mistrz – SONAROL Sp.j. Najda, Jedwabne

Wicemistrz – Wyrób Wędlin Mięsny Zakątek Błażej, Fabian Niemyjscy S.C., Niemyje Stare

Laureaci:

  • Kiszenie z Tradycją Marek Sienkiewicz, Czarna Wieś Kościelna
  • Przedsiębiorstwo Handlowe Krzysztof Jabłoński, Jeleniewo

Wczorajszy finał Podlaskiej AgroLigi 2022 to podsumowanie trudów pracy, docenienie laureatów i zwycięzców. Wszystkim uczestnikom tegorocznego Konkursu składamy serdeczne gratulacje i życzymy wielu sukcesów.

Konkurs AgroLiga 2022/23 – etap wojewódzki III Edycja, finansowany jest z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Za treść merytoryczną odpowiada Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl

Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Agnieszka Angermann

PODR Szepietowo

foto. Agnieszka Angermann, Anna Fatyga, Edyta Porowska

 

Odsłony : 886
Skip to content