Jubileusz 10 – lecia PZHKR

sie 20, 2022 | Aktualności, Zaprosili nas

Stowarzyszenie Podlaskiego Związku Hodowców Królików Rasowych zostało zawiązane 19 sierpnia 2012 roku. Po upływie 10 lat Zarząd Związku wraz z przyjaciółmi i instytucjami wspierającymi spotkał się, by podsumować minioną dekadę działalności.

Uczestników Jubileuszu przywitał Prezes Stowarzyszenia Pan Henryk Koc. W kilku słowach przybliżył jak powstał Związek oraz wyznał zebranym jak trudna lecz zarazem wdzięczna praca wiąże się z prowadzeniem hodowli królików rasowych.

Komitet założycielski Stowarzyszenia powstał w Szepietowie  podczas Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w 2012 roku. Początki były trudne, z powodu małej liczby członków. Wówczas tylko 18 wyraziło chęć współpracy i działania w celu zgromadzenia potrzebnego sprzętu do uczestnictwa w pokazach i wystawach zwierząt. Było to dla nas bardzo ważne, zaczęliśmy szukać możliwości współpracy z innymi związkami działającymi już na terenie Polski by móc się rozwijać. Bardzo duże wsparcie doradcze otrzymałem od kolegów, którzy początki organizacyjne w Związkach mieli już za sobą, a dla nas wtedy każda rada była bardzo cenna byli to obecni tu Panowie Henryk Malesa , Krzysztof Wróbel i Staś Wysokiński. Dziś za to dziękuję! Największą pomoc i wsparcie otrzymaliśmy od Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, który to użyczył nam miejsca, wspierał finansowo i doradczo w organizacji Wystawy Królików Rasowych w 2013 roku, ta pomoc i współpraca Dyrekcji oraz pracowników trwa już 10 lat z czego się bardzo cieszymy i mamy nadzieję na dalszą jej kontynuację.  Jesteśmy bardzo wdzięczni Burmistrzowi i pracownikom Urzędu Miasta Bielsk Podlaski za pomoc w organizacji trzech Wystaw Międzynarodowych Młodych Królików Rasowych, największych jak do tej pory na Podlasiu. Wspierały nasze wystawy i pokazy również inne instytucje i zakłady z regionu, za co jesteśmy wszystkim niezmiernie wdzięczni. Naszą działalność w ostatnich 3 latach wyhamowała Pandemia, ale mamy nadzieję ze teraz już będzie  tyko lepiej. Liczymy że powrót do normalności przyniesie również naszemu Stowarzyszeniu szansę na dalszy, dynamiczny rozwój – Henryk Koc Prezes Związku Hodowców Królików Rasowych

Dowodem wdzięczności członków Stowarzyszenia były liczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w rozwój Związku. Prezes podziękował Dyrekcji i pracownikom Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie wręczając pamiątkowy grawerton na ręce Adama Zaremby, Zastępcy Dyrektora PODR Szepietowo. Podziękowania za współpracę i promocję Związku otrzymali również Tadeusz Kruszewski, kierownik działu produkcji zwierzęcej oraz Sylwia Sikorska koordynator sekcji promocji i wydawnictw PODR Szepietowo.

Pan Adam Zaremba, odbierając upominek przekazał na ręce Zarządu Związku słowa uznania, życzenia dalszego rozwoju oraz deklaracje kontynuacji współpracy PODR Szepietowo ze Stowarzyszeniem Podlaskiego Związku Hodowców Królików Rasowych.

Jak na Jubileusz przystało podziękowaniom i gratulacjom nie było końca, jednak hodowcy ze Związku przekazali największe słowa podziękowania, swoim drugim połowom. Wszyscy Panowie na komendę prezesa chwycili bukiety kwiatów i obdarowali nimi swoje kobiety. Jak wyznali: z ogromną życzliwością i cierpliwością, wspierają nas w pracy hodowlanej i życiu codziennym.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Bożena Zwolińska, Zastępca Burmistrza  Bielsk Podlaski, Adam Zaremba, Zastępca Dyrektora PODR Szepietowo wraz z pracownikami,  Sylwester Klimek, Prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Hodowców Królików Rasowych i Drobnego Inwentarza; Krzysztofa Wróbel  Prezes Wieluńskiego Związku Hodowców Królików i Drobnego Inwentarza,  Krzysztof Drzewiecki, Sekretarz Łódzkiego Związku Hodowców Zwierząt Futerkowych i Drobnego Inwentarza. Piotr Stachowiak, przedstawiciel Krajowego Związku Hodowców Królików oraz przyjaciele Związku.

Po uroczystych wystąpieniach wszyscy uczestnicy jubileuszu zasiedli do wspólnego posiłku, nie zabrakło też rozmów z hodowcami, co było świetną okazją do poznania się oraz wymiany doświadczeń.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia w którym braliśmy udział, oraz do śledzenia naszej strony internetowej www.odr.pl i profili na portalach społecznościowego facebook  i instagram.

Sylwia Sikorska

Koordynator sekcji promocji PODR Szepietowo

Odsłony : 697
Skip to content