DOŻYNKI GMINNE ORAZ FESTYN ŚW. BARTŁOMIEJA W KULESZACH KOŚCIELNYCH

sie 16, 2022 | Aktualności, Zaprosili nas

Coroczna organizacja Dożynek w Gminie Kulesze Kościelne jest jedną z najbardziej zakorzenionych tradycji. Ten staropolski zwyczaj, podczas którego rolnicy dziękują za zebrane plony, zawsze jest w niej obchodzony w sposób uroczysty i wyjątkowy. Tegoroczne Święto Plonów połączono z Festynem Św. Bartłomieja.

Dożynki Gminne w Kuleszach Kościelnych odbyły się w niedzielę, 14 sierpnia. Wydarzenie rozpoczęła Msza Święta Dożynkowa w kościele pw. Św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych. Po Eucharystii korowód dożynkowy przeszedł na plac przykościelny, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Gminne Święto Plonów było przede wszystkim doskonałą okazją do podziękowania rolnikom za ich całoroczny trud pracy na roli oraz za wyjątkowy owoc ich wysiłku, z którego codziennie korzystamy, biorąc do rąk pachnący chleb. To właśnie tym chlebem, tradycyjnie podzielono się podczas dożynek.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników wydarzenia wiele atrakcji. Wśród nich znalazły się m. in. degustacje potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich, plac zabaw dla dzieci, występy zespołów, stoiska profilaktyczne Policji oraz Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem, jak również firm wspierających rolnictwo.

Można było również odwiedzić stoisko Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, gdzie doradcy z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Wysokiem Mazowieckiem służyli zainteresowanym rolnikom fachowymi poradami.

Tegoroczne Dożynki Gminne zakończył pokaz ognia.

Anna Olędzka PZDR Wysokie Mazowieckie

 

Odsłony : 616
Skip to content