Konie pędziły po ziemi czyżewskiej!

sie 9, 2022 | Aktualności, Zaprosili nas

Hodowcy i miłośnicy koni spotkali się w niedzielę 07 sierpnia b.r. w Czyżewie na I Amatorskich Zawodach w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi Regionu Podlasia Czyżew 2022. To wydarzenie zostało zainicjowane przez hodowców koni oraz Panią Annę Bogucką, Burmistrz Czyżewa.

Do rywalizacji zgłosiło się 34 uczestników w różnych regionów Podlasia, Mazowsza, był nawet uczestnik z wielkopolski.

„Cieszy fakt że zaproponowana inicjatywa spotkała się z tak dużym zainteresowaniem wśród uczestników, hodowców koni. Zechcieli tu do nas przyjechać i zaprezentować swój dorobek oraz to jakie posiadają zwierzęta. Wiadomo, że koń towarzyszył na Polskiej wsi od lat, był związany z pracą na roli, towarzyszył wśród wojen oraz jako środek lokomocji. To ważne by doceniać dorobek hodowlany tych zwierząt. Chcemy, aby takie zawody odbywały się cyklicznie w Czyżewie” – powiedziała podczas wydarzenia Anna Bogucka Burmistrz Czyżewa.

Spotkanie rozpoczęła Msza Święta w Kościele p.w. Św. Ap. Piotra i Pawła w Czyżewie, modlono się o pomyślność i bezpieczeństwo w realizacji zawodów, hodowców, miłośników koni, oraz wszystkich gości, którzy przybyli do Czyżewa. Po nabożeństwie, przemieszczono się na targowisko miejskie, gdzie gromadzili się już uczestnicy zawodów. Po otwarciu turnieju, omówiono zasady rywalizacji do której kolejno przystąpiły wszystkie zgłoszone zaprzęgi. Oceniano najkrótszy czas pokonania toru, przy jednoczesnym zachowaniu i nie strąceniu piłeczek na pachołkach.

Po zawodach publiczność podziwiać mogła pokaz ułański w wykonaniu Stajni Bohun z Grajewa. Najbardziej emocjonującym akcentem było nagrodzenie zwycięzców w zawodach, zarówno najwyższe ocenieni w rywalizacji jak i pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni.

Wyniki Zawodów w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi Czyżew 2022:

Kategoria Kuce:

I miejsce – Leszek Kostro (gm. Klukowo)

II miejsce – Paweł Łuniewski (gm. Czyżew)

III miejsce – Dariusz Stokowski (gm. Czyżew)

Kategoria Single:

I miejsce – Paweł Rostkowski (gm. Andrzejewo)

II miejsce – Magdalena Sienkiewicz (Łomża)

III miejsce – Paweł Stokowski (gm. Czyżew)

Kategoria Pary:

I miejsce – Paweł Rostkowski (gm. Andrzejewo)

II miejsce – Tomasz Miliszkiewicz (gm. Ciechanowiec)

III miejsce – Dariusz Stokowski (gm. Czyżew)

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie był patronem zawodów, Dyrekcja Ośrodka nagrodziła uczestników we wszystkich kategoriach. W wydarzeniu udział wzięli Wojciech Mojkowski Dyrektor PODR w Szepietowie wraz z zastępcą Adamem Zarembą. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Warto zaznaczyć, że zawody zakończyły się widowiskowym rundą honorową wszystkich uczestników po targowisku miejskim.

Sylwia Sikorska

Koordynator promocji PODR Szepietowo

Odsłony : 589
Skip to content