Wystawa Koni w Drohiczynie

sie 1, 2022 | Aktualności, Zaprosili nas

W niedzielę 31 lipca 2022 roku u podnóża Góry Zamkowej w Drohiczynie Mszą Św. polową rozpoczęła się XIV Regionalna Wystawa Koni Hodowlanych.

Organizatorzy wystawy- Urząd Miejski w Drohiczynie, Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Białymstoku, Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dołożyli wszelkich starań aby impreza przybiegała sprawnie i dostarczyła wielu emocji uczestnikom i przybyłym gościom. Głównym punktem spotkania była prezentacja i ocena koni.  Na wystawie były prezentowane konie hodowlane rasy polski koń zimnokrwisty, urodzone w Polsce. Oceniane konie były pokazywane w ręku, w stępie i w kłusie, w następujących kategoriach: klacze jednoroczne, klacze dwuletnie, źrebięta pod matkami.  Komitet Organizacyjny zapewnił atrakcyjne nagrody indywidualne sponsorowane między innymi  przez Wojewódzki Związek Hodowców Koni, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Podlaską Izbę Rolniczą. Mimo zmiennej pogody impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony hodowców, mieszkańców powiatu siemiatyckiego oraz sąsiednich. W spotkaniu uczestniczył Poseł na Sejm RP Pan Stefan Krajewski oraz przedstawiciele samorządu lokalnego i zaproszeni goście.       Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie reprezentował Dyrektor Pan Wojciech Mojkowski, który zabierając głos podziękował hodowcom za ich zaangażowanie i wszelką pracę na rzecz hodowli koni. Wręczył również wyróżnionym hodowcom pamiątkowe puchary.  Podczas  spotkania PZDR Siemiatycze oraz biuro powiatowe ARIMR zorganizowali stoisko informacyjne, licznie odwiedzane przez rolników. W trakcie imprezy wyłoniono i nagrodzono po trzy miejsca w trzech kategoriach:

 1. Klaczki Roczne
 2. JULA- właściciel p. Miłkowski Maciej
 3. MODNA – właściciel p. Karnaszewski Krzysztof
 4. FLOTA – właściciel p. Żero Waldemar
 5. Klaczki Dwuletnie
 6. ULLA- właściciel p. Pietrasiuk Magdalena
 7. HISTORIA- właściciel p. Strapczuk Paweł
 8. SANGRIA – właściciel p. Gawrysiuk Tomasz

III. Źrebięta pod matkami

 1. ELZA – właściciel p. Gawrysiuk Andrzej
 2. SENIORITA – właściciel p. Jadczuk Michał
 3. ATENA – właściciel p. Czarkowski Maciej

. Wszyscy mieli możliwość zobaczenia na żywo oraz podziwiania pięknych koni.   Gratulujemy nagrodzonym oraz wszystkim uczestnikom wydarzenia.

Grażyna Orzepowska

PZDR Siemiatycze

 

Odsłony : 787
Skip to content