Ogólnopolski konkurs kulinarny „Bitwa Regionów” w powiecie kolneńskim

lip 28, 2022 | Aktualności, Zaprosili nas

W Małym Płocku na placu Dworku w ubiegłą sobotę 23 lipca odbył się I etap ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”. Jest to już VII edycja konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorami konkursu są MRiRW, KOWR, ARiMR, KRUS. Jego celem jest promowanie polskiej, zdrowej i regionalnej żywności. Swoją obecnością zaszczycił Lech Kołakowski – sekretarz stanu w MRiRW.

Panie przygotowały i prezentowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla regionu działania KGW. Komisja konkursowa oceniała potrawy wcześniej zgłoszone w formularzu zgłoszeniowym i przyznawała im odpowiednią punktację. Koła Gospodyń Wiejskich, według przyznanych punktów, zajmują miejsca w rankingu wojewódzkim.

Konkurs kulinarny odbywał się podczas trwającego pikniku. Wzięło w nim udział  siedem Kół Gospodyń Wiejskich. Każde KGW miało swoje stoisko, na którym prezentowały znakomite specjały. Komisja konkursowa  miała trudny orzech do zgryzienia, gdyż wszystkie przygotowane potrawy były bardzo smaczne, pięknie podane i typowe dla naszego regionu.

Wyniki „Bitwy Regionów” w Małym Płocku przedstawiają się następująco:

  • I miejsce zajęło KGW z Rogienic Wielkich za babkę ziemniaczaną
  • II miejsce zajęło KGW z Dzierzbi za kartacze z mięsem podane z surówką z kiszonej kapusty
  • III miejsce zajęło KGW z Kruszy za kotlety z kaszy jęczmiennej w sosie grzybowym

Trzy pierwsze zwycięskie koła otrzymały nagrody pieniężne od KOWR. Dyplomami i upominkami obdarowano wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich.

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Kolnie podczas pikniku miał swoje stoisko informacyjne, w którym doradcy udzielali merytorycznych porad i informacji zainteresowanym rolnikom.

Przybyli na piknik goście degustowali wyśmienite potrawy naszego regionu. Wiele osób brało przepisy na  przygotowanie poszczególnych dań. Inicjatywa ta spotkała się z dużym zainteresowaniem osób odwiedzających.

                                                                                       Mariola Piwowarska

                                                                                            PZDR  Kolno

Odsłony : 556
Skip to content