SZKOŁĘ CZAS ZACZĄĆ…

cze 20, 2022 | Aktualności

We wtorek 21 czerwca o godz. 9.00 rozpoczyna się kolejna edycja Ogólnopolskiej Szkoły Młodych Hodowców. Dla jej uczestników to czas wytężonej nauki, zdobywania praktycznych umiejętności oraz zmagań konkursowych. Już po raz kolejny na terenach wystawowych Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka RO Wschód organizuje szkołę, na której można nauczyć się przygotowania bydła do wystawy, współpracy oraz pokonywania barier. Cztery dni przed XXVIII Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie, młodzi adepci sztuki fitterskiej z województwa podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego będą nabywali wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu żywienia, pielęgnacji, mycia, strzyżenia i oprowadzania bydła. Uczniowie szkoły zostaną podzieleni na 5 grup i otrzymają pod opiekę jałówki, wypożyczone przez podlaskich hodowców. SZKOŁĘ po raz drugi poprowadzi Radosław Słupikowski, wspierany przez pracowników Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Efekty pracy szkolących się fitterów zostaną poddane ocenie na szepietowskim ringu
w piątek 24 czerwca o godz. 15.00. Młodzi hodowcy będą rywalizować o następujące tytuły:

– Najlepiej strzyżący JUNIOR

– Najlepiej strzyżący SENIOR

– Najlepiej oprowadzający JUNIOR

– Najlepiej oprowadzający SENIOR

– Najlepszy z najlepszych

– Najlepiej współpracująca grupa

Uczestnicy Szkoły to prawdziwi pasjonaci hodowli bydła mlecznego. Są wśród nich m.in. zwycięscy dwóch ostatnich edycji, więc poziom będzie na pewno bardzo wysoki, a rywalizacja o tytuły najlepszych emocjonująca.

Zachęcam do obserwowania na bieżąco postępów w nauce Naszych uczniów oraz kibicowania podczas piątkowego konkursu i niedzielnego pokazu.

Katarzyna Piszczatowska

Zastępca Dyrektora Regionu Oceny Wschód PFHBiPM

Odsłony : 461
Skip to content