Nowy dyrektor PODR Szepietowo

maj 6, 2022 | Aktualności

Henryk Kowalczyk Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi powołał Adama Zarembę na stanowisko I zastępcy dyrektora PODR Szepietowo. Do obowiązków nowego dyrektora należy m.in. nadzór nad pracownikami Centrali PODR Szepietowo, organizacja pracy kierowników działów, inicjowanie propozycji usprawnień i zmian, które wpłyną na polepszenie i właściwą realizację zadań  wynikających z ustawy o jednostkach doradztwa rolniczego.

– Cieszę się że mogę pracować w instytucji, która jest niezmiernie istotna w prężnym funkcjonowaniu polskiego rolnictwa. Zarazem jestem wdzięczny Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi za zaufanie, którym mnie obdarzył. Mam nadzieję, że w kolejnych latach PODR Szepietowo nadal będzie wyróżniającym się ośrodkiem w skali kraju, zwłaszcza pod względem wprowadzania innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie – mówi Adam Zaremba, nowy dyrektor PODR.

Nowy dyrektor zapowiada także, że będzie chciał wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie zdobyte podczas wieloletniej pracy w Wydziale Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Architektury Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem, a jednocześnie wdrożyć nowe pomysły, które rozpoczął realizować w Instytucji Państwowej Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”. – Inspirujące jest to, co do tej pory zrobił na rzecz podlaskiego rolnictwa obecny dyrektor – Wojciech Mojkowski, a jednocześnie nastawiam się na kolejne ciekawe pomysły, które wspólnie zrealizujemy – wyjaśnia nowy dyrektor PODR.

I dodaje: – Jestem tu kilka dni, a już zauważyłem, że w PODR Szepietowo pracują doświadczeni ludzie, którzy chcą aktywnie działać na rzecz rolnictwa. Mam nadzieję, że uda nam się, jak najlepiej wykorzystać ich potencjał.

Nowy dyrektor ukończył Politechnikę Białostocką, natomiast wcześniej był czynnym rolnikiem. Wspólnie z rodzicami i rodzeństwem pracował w gospodarstwie rolnym o profilu mlecznym. Prywatnie jest mężem i szczęśliwym ojcem dwóch córek.

PODR Szepietowo

fot. K. Olszewska

 

Odsłony : 1073
Skip to content