Jesteśmy tam, gdzie rodzą się innowacje

kwi 15, 2022 | Aktualności

Zapraszamy do udziału w Forum H2POLAND, które odbędzie się 17-18 maja 2022, to pierwsze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej kompleksowe targi dedykowane technologiom wodorowym.

Nowa inicjatywa Grupy MTP posłuży popularyzacji i wdrażaniu technologii wodorowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Przedsięwzięcie wpisuje się także w aktualną strategię Komisji Europejskiej, która wodór traktuje jako kluczowe narzędzie do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Koncepcja Europejskiego Zielonego Ładu w istotnej mierze będzie się opierała na rozwoju technologii wodorowych. Świadczy o tym nie tylko opublikowana w 2020 roku „Strategia wodorowa dla neutralnej klimatycznie Europy”, ale także plany, jakie przedstawiają poszczególne państwa członkowskie Unii Europejskiej. Spotkajmy się zatem by wypracować najlepsze koncepcje dla środowiska! – zapowiada wydarzenie Joanna Kucharska z Grupy MTP.

Transformacja wodorowa, która czeka nas w najbliższym czasie jest dość dynamiczna. Powodem tego nagłego rozwoju jest realna szansa na dofinansowanie w Europie inwestycji związanych z produkcją niskoemisyjnego „zielonego” wodoru. Państwa, podejmujące wyzwanie neutralności klimatycznej, poszukują możliwości dekarbonizacji każdego z sektorów gospodarki. Kluczową rolę spełni tu wodór, który może służyć jako surowiec czy nośnik energii. Może być również wykorzystywany do magazynowania energii elektrycznej pozyskiwanej sezonowo ze źródeł odnawialnych oraz stanowić paliwo dla transportu – Wojciech Mojkowski, Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Ważny w tej przemianie jest również sektor rolniczy. Pierwszym zadaniem dla doradztwa, jest upowszechnienie wiedzy w tym zakresie. Zachęcenie do wdrażania praktyk rolniczych przyjaznych dla klimatu, takich jak uprawy okrywowe, ograniczenie orki, płodozmian i precyzyjne stosowanie azotu.

Próby eliminacji emisji CO2 powinny odbywać się we wszystkich płaszczyznach gospodarki, Forum, H2POLAND jest doskonałą okazją do zapoznania się z aktualnościami w rozwoju technologii wodorowych.

Jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa do udziału we wspomnianym form. Wśród licznych bloków tematycznych i paneli dyskusyjnych w jednym z nich – Zeroemisyjne rolnictwo: BIOGAZ, BIO LNG,BIO H2 udział weźmie Wojciech Mojkowski, Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Poniżej załączamy program i niezbędne linki do wydarzenia. Tym razem – do zobaczenia w Poznaniu.

Źródło: https://www.h2poland.com.pl/pl/h2poland/o-forum/

Sylwia Sikorska

Koordynator ds. promocji

Informacje do pobrania:

H2 POLAND

Program

Bilety

Prelegenci

 

 

 

Odsłony : 381
Skip to content