Udane wiosenne targi w PODR Szepietowo

kwi 10, 2022 | Aktualności

Piękna pogoda nie zawiodła organizatorów, wystawców i zwiedzających podczas drugiego dnia „Wiosennych Targów Ogrodniczych, Podlaskich Targów Odnawialnych Źródeł Energii i Budownictwa Wiejskiego”. Uroczystości rozpoczął Wojciech Mojkowski – Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, który przybliżył wszystkim zgromadzonym harmonogram dzisiejszego wydarzenia i życzył przybyłym, aby ten dzień przyczynił się do nawiązania owocnej współpracy handlowej i kontaktów. Następnie Łukasz Siekiero – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego, podziękował za dobrą współpracę PODR Szepietowo z Urzędem Marszałkowskim i życzył wszystkim zgromadzonym spokojnych Świąt Wielkanocnych w miłej i rodzinnej atmosferze. Jako kolejny głos zabrał Mirosław Dąbrowski – Wojskowy Komendant Uzupełnień w Bielsku Podlaskim, który podziękował PODR Szepietowo za wspieranie akcji promującej czynną służbę wojskową oraz rekrutację kandydatów do jej pełnienia, a także za wsparcie przy akcjach promocyjnych. Wojciechowi Mojkowskiemu Dyrektorowi PODR Szepietowo oraz Pani Sylwii Sikorskiej – Koordynator sekcji wydawnictw i promocji, wręczył odznaki pamiątkowe WKU za bardzo dobrą organizację wspólnie prowadzonych przedsięwzięć mających na celu wsparcie i popularyzację Wojska Polskiego. Przypomniał również, że na naszym terenie utworzono 15. Batalion Lekkiej Piechoty w Dąbrowie-Moczydłach w gminie Szepietowo. Podkreślił również, że 23 kwietnia wchodzi w życie ustawa o obronie ojczyzny, która zmieni WKU w Wojskowe Centra Rekrutacji.

Wiosenne Targi Ogrodnicze w niedzielę zaszczycili swoją obecnością m.in. Łukasz Siekierko  – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego, Mirosława Jaroszewicz – Łojewska – Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Środowiska Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, Jadwiga Zabielska – Dyrektor Oddziału Terenowego KOWR w Białymstoku, Katarzyna Roszkowska – Dyrektor POR ARiMR w Łomży, Mirosław Surowiec – Przewodniczący Społecznej Rady przy PODR Szepietowo, Podpułkownik Mirosław Dąbrowski – Wojskowy Komendant Uzupełnień w Bielsku Podlaskim, Anna Szymik – Zastępca Dyrektora Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie  oraz Robert Wyszyński – Burmistrz Szepietowa.

Dzisiejsza niedziela obfitowała nie tylko w piękna pogodę, ale także w profesjonalnie przygotowane występy artystyczne w wykonaniu: Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie” z Szepietowa oraz Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszego województwa. Wszystkie stoiska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a liczni zwiedzający podkreślali, że nasze targi były w tym roku bardzo oczekiwanym i ważnym wydarzeniem.

Podobnie jak wczoraj na targach można było zakupić zarówno sadzonki do sadu i ogrodu, jak i sprzęt ogrodniczy. Doradcy z zakresu odnawialnych źródeł energii radzili, jak najlepiej dobrać odpowiednią instalację do potrzeb swojego domu czy firmy. Lokalni wytwórcy oferowali podlaskie specjały, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Najmłodsi uczestnicy wydarzenia z ogromnym zainteresowaniem obserwowali pokazy królików rasowych, a dorośli aktywnie brali udział w konkursie: „Zgadnij co to za roślina”.

Wiosenne Targi Ogrodnicze w Szepietowie to nie tylko bogata oferta handlowa, ale również ciekawy blok edukacyjny. W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa m.in. konferencję o tematyce pszczelarskiej oraz  promocję programu eDWIN, czyli „Internetowej Platformie Doradztwa i Wspomagania Decyzji w Integrowanej Ochronie Roślin”. Pracownicy PODR Szepietowo zaprezentowali także stół do atestacji opryskiwaczy polowych oraz prezentację serów wytwarzanych w Centrum Technologii Rolnospożywczych przy PODR Szepietowo.

Podsumowaniem tegorocznych targów było oczywiście rozstrzygnięcie  konkursów: Hit Targów, Najatrakcyjniejsze Stoisko, Najatrakcyjniejsze Stoisko KGW, Najbogatsza Oferta. Nagrodzeni zostali:

– w kategorii „Hit Targów” – wapno nawozowe „Lider” – firma  ROLPOL produkująca nawozy wapniowe Lider.

Wapno nawozowe Lider zalecane jest do ogrodów warzywnych i sadów oraz upraw polowych.  Działa od razu po zastosowaniu, co umożliwia dobranie dawki pod konkretną uprawę. Nawóz naturalny w 100% ekologiczny powstający w procesie mechanicznej obróbki skał dolomitowych. Stosować od wiosny do jesieni przedsiewnie lub pogłównie.

– w kategorii „Najatrakcyjniejsze stoisko”- nagrodę przyznano firmie Elsolar.

Firma powstała z myślą o wszystkich, którzy chcą wykorzystać odnawialne źródła energii i wprowadzić u siebie innowacyjne rozwiązania ekologiczne. W swojej ofercie posiadają  instalacje fotowoltaiczne dla domów jednorodzinnych, dla firm, dla gospodarstw rolnych, a także magazyny energii i ładowarki samochodowe. Wykonuje również instalacje farm fotowoltaicznych.

– w kategorii „Najbogatsza oferta” – nagrodę przyznano gospodarstwu Haliny i Roberta Morzy.

Gospodarstwo szkółkarskie oferuje bardzo bogaty asortyment materiału szkółkarskiego: drzewek owocowych i krzewów jagodowych jak również materiału ozdobnego  iglastego i liściastego. Komisja brała pod uwagę dużą ilość oferowanych gatunków i odmian materiału owocowego oraz ozdobnego. Możliwość uzyskania fachowego doradztwa.

– w kategorii „Najatrakcyjniejsze stoisko KGW” – nagrodę przyznano KGW „Boróweczki” ze Srebrnego Borku.

Komisja doceniła sposób organizacji i urządzenia stoiska, jakoś ofertowanych produktów i sposób ich prezentacji, a także nawiązanie do tradycji regionu,, innowacyjność, przestronność oferty oraz dbałość o klienta.

Zapraszamy do Szepietowa na kolejne wydarzenie, które już w czerwcu zgromadzi hodowców zwierząt  oraz mieszkańców obszarów wiejskich zainteresowanych rolnictwem na największej wystawie w Polsce północnowschodniej.

Nie zapomnijcie, że wszystkie drogi prowadzą do Szepietowa!

Edyta Porowska

Specjalista ds. promocji

zdj. Katarzyna Olszewska, Wioletta Cieszkowska

 

Odsłony : 771
Skip to content