Bogata oferta wystawiennicza w PODR Szepietowo

kwi 9, 2022 | Aktualności

Słońce przywitało zwiedzających podczas pierwszego dnia „Wiosennych Targów Ogrodniczych, Podlaskich Targów Odnawialnych Źródeł Energii i Budownictwa Wiejskiego”. Wydarzenie otworzył Wojciech Mojkowski Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, który przedstawił program dzisiejszych targów, a także wyraził swoje zadowolenie z bogatej oferty wystawienniczej oraz dużej ilości zwiedzających.

Miłośnicy roślin, przydomowych sadów i warzywników odwiedzali tereny wystawowe PODR Szepietowo już od samego rana. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in.: pokazy, konkursy i bogatą ofertę wystawienniczą. Ponad 200 stoisk, na których 150 wystawców zaprezentowało szeroki asortyment ogrodniczy. Można było zakupić zarówno sadzonki do sadu i ogrodu, nawozy, narzędzia i sprzęt ogrodniczy. Lokalni wytwórcy oferowali podlaskie specjały: pieczywo, wędliny i miody, które cieszyły zarówno oko jak i podniebienia smakoszy. Swoją ofertę przedstawiły firmy prezentujące odnawialne źródła energii. Nie zabrakowało również stoisk z rękodziełem ludowym. Odbyły się pokazy królików rasowych oraz prezentacje szkół rolniczych z terenu naszego województwa. Ponadto można było zasmakować produktów przygotowanych specjalnie na dzisiejsze targi przez Koła Gospodyń Wiejskich. Zbliżające się święta zachęciły zwiedzających do skorzystania z ekspozycji poświęconych tradycjom kulinarnym i związanych ze świętami wielkanocnymi. Zwiedzający chętne brali udział w konkursie: „Zgadnij co to za roślina”, w którym można było  sprawdzić swoją wiedzę w rozpoznawaniu nasadzeń.

Wiosenne Targi Ogrodnicze zaszczycili swoją obecnością m.in. Lech Antoni Kołakowski – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Stefan Krajewski – Poseł na Sejm RP, Marek Olbryś – Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Jarosław Lutyński – Zastępca Dyrektora OT KOWR w Białymstoku.

Słoneczna pogoda sprzyjała miłośnikom zieleni w poszukiwaniu inspiracji do swojego ogrodu. Na stoiskach panowały krzewy ozdobne, byliny i cebule kwiatowe. Znalazły się również warzywa, owoce, sprzęt i środki do produkcji ogrodniczej. Specjaliści od projektowania ogrodów radzili, jak wybrać odpowiednie rośliny do warunków panujących w  naszym regionie. Mimo wielu egzotycznych odmian kwiatów i roślin, działkowcy najchętniej wybierali te tradycyjne, znane już od wielu lat, jak magnolie, róże, hortensje.

Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i to nie tylko na terenie województwa podlaskiego, spotkaliśmy dzisiaj wielu odwiedzających z innych województw.

To jeszcze nie koniec wiosennego targowego szaleństwa w Szepietowie. Zapraszamy już jutro na drugi dzień targów. Planowane są występy sceniczne, konferencja pszczelarska, wykłady, pokazy, rozstrzygnięcie  konkursów oraz liczne atrakcje. Zachęcamy do zapoznania się z relacją fotograficzną.

Wszystkie drogi prowadzą do Szepietowa.

 

Edyta Porowska

specjalista ds. promocji

zdj. Katarzyna Olszewska,

Wioletta Cieszkowska

 

Odsłony : 637
Skip to content