Najnowsze „Wiadomości Rolnicze”

mar 15, 2022 | Aktualności, Wiadomości Rolnicze 2022

W marcowym wydaniu zachęcamy do zapoznania się z listą odmian zalecanych do uprawy w 2022 roku w województwie podlaskim. W wyborze pomocne też będą wyniki doświadczeń plonowania jęczmienia jarego przeprowadzonych w ramach Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego. Punktem wyjścia do uzyskania wysokich plonów jest niewątpliwie wysokiej jakości kwalifikowany materiał siewny. O tym piszemy na stronie 12. Przypominamy również o korzyściach jakie niesie wapnowanie. Wiosna kojarzy się nam z budząca się do życia przyrodą, więc nie może zabraknąć informacji o najważniejszych zwierzętach naszej planety – pszczołach.
Obserwowane zmiany klimatu generują zapotrzebowanie na nowe i skuteczne, a jednocześnie korzystne dla środowiska rozwiązania w produkcji rolnej. Za jedno z najważniejszych uznaje się agroleśnictwo. To bardzo ciekawa i z pewnością warta uwagi forma produkcji rolnej, choćby z uwagi na konieczność wdrażania Europejskiego Zielonego Ładu – o tym również przeczytacie w najnowszych „Wiadomościach”.
Warto też skorzystać z porad mecenasa Mariusza Szałańskiego, który wyjaśni czy rolnik może ogłosić upadłość konsumencką.
Jak w każdym numerze przedstawiamy ludzi przedsiębiorczych. Przeczytajcie o Stowarzyszeniu „Małoraczkowiacy” oraz o Aleksandrze i Gabrielu Tobota, którzy w Mielniku prowadzą niezwykle gospodarstwo agroturystyczne.

Zachęcam do kontaktu z redakcją: redakcja.wr@odr-szepietowo.pl, tel. 86 275 89 06, 510 924 799
Życzę miłej lektury

Anna Fatyga
Redaktor naczelna

Odsłony : 548
Skip to content