Pierwsze walne Hodowców Bydła w Szepietowie !!

mar 1, 2022 | Aktualności

Dziś, 1 marca 2022 r. w Restauracji Słowiańskiej w Szepietowie odbyło się Walne zebranie członków Podlaskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka zrzeszonych w Kole Wysokie Mazowieckie.
W spotkaniu wzięli udział Stanisław Żochowski – Prezes Podlaskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka wraz z członkami zarządu, Adam Kamiński – Dyrektor Regionu Oceny Wschód – Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka wraz z pracownikami, Wojciech Mojkowski – Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, oraz przedstawiciele spółdzielni mleczarskiej Mlekovita, firm paszowych, żywieniowych i związanych z branżą rolniczą. Na wydarzenie przybyło wielu hodowców, którzy chcą poznać pomysły nowego zarządu Związku na rozwój, działania wspierające producentów mleka oraz współpracę z firmami z branży.

Karol Faszczewski – Wiceprezes Podlaskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka zapytany o plany na przyszłość zapewnia – spotykamy się dzisiaj, żeby podsumować wyniki oceny za 2021 rok, nagrodzić i uhonorować wyróżniających się hodowców. Chcemy wprowadzić system rabatów dla naszych hodowców, już prowadzimy rozmowy z firmami, które będą z nami współpracowały, negocjujemy by były korzystne dla naszych członków oraz uwzględniały rabaty. Chcemy zmienić podejście hodowców do Związku, żeby członkostwo nie polegało tylko na płaceniu składek, ale przynosiło również korzyści finansowe.

Na spotkaniu omówione były kwestie funkcjonowania Związku, sprawy finansowe oraz głos zabrali zaproszeni goście: firmy z branży, przedstawiciele mleczarni oraz Ośrodka Doradztwa Rolniczego – Serdecznie gratuluję nowo wybranemu Zarządowi Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Cieszę się, że szybko spotykacie się z rolnikami by wspólnie rozmawiać o potencjale hodowlanym naszego województwa. Życzę Państwu, aby każde spotkanie przynosiło zamierzone rezultaty. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, ze swojej strony deklaruje chęć dalszej, pomyślnej współpracy przy organizacji wspólnych wydarzeń jak np. zaplanowana na czerwiec tego roku, Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Z tego miejsca zapraszam serdecznie wszystkich hodowców do udziału w tym wydarzeniu – to Wasze święto! – zwrócił się do zebranych, Wojciech Mojkowski – Dyrektor PODR Szepietowo.

Podczas zebrania zostali nagrodzeni najlepsi hodowcy z powiatu wysokomazowieckiego wyróżniający się wysokimi wynikami hodowlanymi. Doceniony został trud ciężkiej pracy gospodarzy w dążeniu do osiągania wysokich wyników w wydajności krów mlecznych.
W powiecie wysokomazowieckim uhonorowani zostali:

– Bogdan Wnorowski, Nowe Grabowe

– Kazimierz Czajkowski, Czajki

– Zdzisław Sokołowski, Chojane Pawłowięta

– Adam Przeździecki, Grodzkie Szczepanowięta

– Krzysztof Budniak, Waniewo

– Karol Choiński, Chojane Pawłowięta

– Krzysztof Roszkowski, Krzyżewo

– Piotr Roszkowski, Perki Lachy

– Wojciech Gierałtowski, Nowe Żochy

Padło wiele słów uznania i gratulacji. Było to pierwsze walne zebranie członków Podlaskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Cieszymy się, że inauguracja cyklu 12 spotkań odbyła się na terenie naszej gminy 😊Wszystkie drogi prowadzą do Szepietowa😊
Poniżej relacja fotograficzna, zapraszamy do śledzenia naszego profilu społecznościowego na Fb i strony www.odr.pl

sp. ds. promocji Katarzyna Olszewska

Odsłony : 1044
Skip to content