O czym piszemy w lutowych „Wiadomościach Rolniczych”?

lut 4, 2022 | Aktualności, Wiadomości Rolnicze 2022

Zaczynamy od dobrych informacji: „Wiadomości Rolnicze” zajęły pierwsze miejsce w konkursie „AgroKlasa ODR 2021”, którego organizatorem jest redakcja AGRO – Magazyn Ludzi Przedsiębiorczych. Po raz siódmy z rzędu zdobyliśmy najwyższą lokatę. To dla nas ogromne wyróżnienie, ponieważ magazyn ogólnopolski docenił artykuły, które kierujemy do podlaskich rolników. Postaramy się, aby ten rok również obfitował w ciekawe tematy przedstawione w atrakcyjnej formie. To z myślą o naszych Czytelnikach tworzymy pismo, które doceniane jest w konkursach krajowych. Bardzo dziękujemy za Waszą obecność.

W tym numerze przeczytacie m.in. o polskim ładzie na polskiej wsi, przedstawiamy argumenty przemawiające za uprawą roślin bobowatych, motylkowatych i strączkowych, przypominamy o znaczeniu wapnia i magnezu w uprawie roślin oraz o racjonalnym gospodarowaniu azotem.

Tym, którzy dbają o swoje zdrowie przypominamy o zasadach zdrowego stylu życia. Proponujemy zrobienie własnych leczniczych syropów i korzystanie ze zdrowej żywności. Może warto pomyśleć o założeniu stadka kur, które zapewnią nam świeże, zdrowe jajka. Od czego zacząć? – od przeczytania artykułu „A może by tak przydomowy chów kur?”.

Jak w każdym numerze przedstawiamy ludzi przedsiębiorczych: poznajcie pomysły pana Jana, Koła Gospodyń Wiejskich z Radziłowa oraz innowacyjne rozwiązania w gospodarstwach agroturystycznych. Może ich przykład będzie inspiracją do Waszych działań.

Podzielcie się swoimi pomysłami z Czytelnikami „Wiadomości Rolniczych”. Czekamy na Wasze listy i telefony.

Zachęcam do lektury

Anna Fatyga

Redaktor naczelna

Odsłony : 758
Skip to content