„Wsparcie dla tworzenia Lokalnych Partnerstw ds. Wody” – wyzwania dla rolnictwa w obliczu zmian środowiska i klimatu”

lis 26, 2021 | Aktualności

26 listopada 2021 r. odbyło się II spotkanie on-line, które jest kontynuacją tworzenia Lokalnych Partnerstw ds. Wody w województwie podlaskim w ramach operacji „Wsparcie dla Lokalnych Partnerstw ds. Wody”.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele instytucji samorządowych, izb rolniczych, spółek wodnych, rolnicy, doradcy oraz inni zainteresowani gospodarowaniem wodą w rolnictwie i na obszarach wiejskich z powiatu augustowskiego, bielskiego, kolneńskiego, monieckiego, siemiatyckiego, suwalskiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego.

Spotkanie otworzył Mariusz Cylwik zastępca dyrektora Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Przedstawiciele instytucji naukowych tj. Profesor Mateusz Grygoruk z SGGW w Warszawie i Profesorem Piotrem Banaszukiem z Politechniki Białostockiej omówili kwestie dotyczące zatrzymania wody na obszarach wiejskich, między innymi o małej retencji. Profesor Mateusz Grygoruk przedstawił narzędzie za pomocą którego można samemu obliczyć ile wody i węgla możemy zatrzymać poprzez budowę prostych urządzeń podnoszących poziom wody.

Osoby zainteresowane tematem oraz chęcią współpracy w ramach Lokalnych Partnerstw ds. Wody proszone są o kontakt mailowy lmioduszewski@odr-szepietowo.pl lub telefoniczny 862758916, 502477912.

Łukasz Mioduszewski

PODR Szepietowo

Odsłony : 425
Skip to content