Do 30 listopada 2021 roku można złożyć wniosek o oszacowanie strat spowodowanych suszą w aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą”

lis 24, 2021 | Aktualności

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że rolnicy, którzy w tym roku ponieśli straty spowodowane wystąpieniem suszy a nie złożyli do 15 października tego roku wniosków o oszacowanie strat mogą zrobić to do 30 listopada br. za pomocą specjalnie uruchomionej aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą”, https://aplikacje.gov.pl/app/susza. Do aplikacji logujemy się przy użyciu Profilu zaufanego.
Po podpisaniu wypełnionego w aplikacji wniosku następuje automatyczne jego przeliczenie i generowany jest protokół w przypadku gdy szkody spowodowane przez suszę są wyższe niż 30% średniej rocznej produkcji w gospodarstwie rolnym. W momencie gdy szkody zostaną wyliczone na poziomie 30% i mniej generowana jest kalkulacja.
Prawidłowo złożony wniosek wymaga opatrzenia go podpisem zaufanym.

Podstawa prawna

Rozporządzenie Rady Ministrów zmieniając rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podpisane 18 listopada 2021 r.

Opracował: Tadeusz Kulik

Źródło: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/wniosek-o-szacowanie-strat-spowodowanych-wystapieniem-suszy-za-pomoca-aplikacji

Odsłony : 526
Skip to content