Czy już przeczytaliście listopadowe „Wiadomości Rolnicze”?

lis 15, 2021 | Aktualności, Wiadomości Rolnicze 2021

W najnowszym wydaniu „Wiadomości Rolniczych” przeczytacie o sukcesach podlaskich rolników i przedsiębiorców. Z ogromną satysfakcją prezentujemy zwycięzców konkursów przeprowadzonych w województwie podlaskim: poznacie więc właścicieli najbezpieczniejszego  gospodarstwa rolnego, gospodarstwa ekologicznego i gospodarstw agroturystycznych. Przedstawiamy najlepszego doradcę ekologicznego i  zdobywców „Pereł” – ogólnokrajowego konkursu na najlepszy produkt kulinarny. Zwycięzcy konkursu kulinarnego „Sąsiedzi Przy Stole 2021” dzielą się przepisami na potrawy, które zwyciężyły w rywalizacji. Prezentujemy hity Jesiennych Targów Ogrodniczych. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

W numerze również przeczytacie o tym, jak wykorzystać potencjał odmian mieszańcowych, o produkcji ziemniaków skrobiowych oraz poznacie wyniki plonowania odmian pszenicy jarej w doświadczeniach Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego. Publikujemy kolejny artykuł z cyklu „Pięć kroków ku lepszej somatyce w mleku” tym razem przypominamy jak wybierać ze stada krowy chronicznie chore.

Polecamy artykuł o działalności Koła Gospodyń Wiejskich „Herbasianki”, które dzielą się recepturami na smakołyki, które przygotowują na różne okazje. Przy okazji zachęcamy inne Koła na łamy naszej gazety – opublikujemy każdy przepis, który prześlecie na adres redakcji.

To tylko niektóre artykuły, które rekomendujemy do przeczytania. Jak zwykle zachęcamy do kontaktu z redakcją. Piszcie na adres: redakcja.wr@odr-szepietowo.pl, dzwońcie do redakcji: 86 27 89 06. Życzę miłej lektury.

Anna Fatyga

Redaktor naczelna

Spis treści

Z WOJEWÓDZTWA

Wszystkie barwy jesieni – str.2

Targowe hity – str. 4

Kulinarne podlaskie perełki – str. 6

Najlepsza agroturystyka – str. 8

Bezpieczne gospodarstw rolne – str. 10

Projekt eDWIN nagrodzony na Forum Inteligentnego Rozwoju – str. 11

Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej – str. 12

ARiMR ogłosiła nabór wniosków na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów” – str.12

Podlaska Akademia Serowarska – str. 14

Uczniowie szkół rolniczych na warsztatach w PODR Szepietowostr – str. 16

TECHNOLOGIA PRODUKCJI

Trzeba wykorzystać potencjał odmian mieszańcowych – str. 18

Plonowanie odmian pszenicy jarej w doświadczeniach PDO – str. 20

Jesteś właścicielem lasu i chcesz dokonać w nim inwestycji? – str. 21

Ziemniaki skrobiowe – co dalej? – str. 22

Wybieraj ze stada krowy chronicznie chore – str. 24

Wosk – wszechstronny produkt pszczeli – str. 26

PRZYJAZNE ROLNICTWO

Najlepsze gospodarstwo ekologiczne – str. 28

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

Przetwórstwo na małą skalę – str. 30

EKONOMIKA

Biznesplan – narzędzie zarządzania – str. 32

Zakup gospodarstwa rolnego a zwolnienie z podatku od czynności cywilnoprawnych – str. 34

Działalność rolnicza i prowadzenie firmy na gruncie podatku VAT – str. 36

U SĄSIADA

„Herbasianki” łączą pokolenia – str. 42

Przepisy pań z Koła Gospodyń Wiejskich „Herbasianki” – str. 43

W DOMU I OGRODZIE

Sąsiedzi przy stole – str. 44

Babcine słodziaki – str. 45

Idzie zima, idzie mróz… – str. 46

Odsłony : 739
Przejdź do treści