Ruszyła wypłata zaliczek płatności bezpośrednich i działań obszarowych PROW

Przeczytaj najnowsze „Wiadomości Rolnicze”

paź 6, 2021 | Aktualności, Wiadomości Rolnicze 2021

Zapraszamy do lektury październikowego wydania „Wiadomości Rolniczych”, w których zamieszczamy obszerne relacje z wydarzeń, które odbyły się w ubiegłym miesiącu, a którymi organizatorami lub współorganizatorami był Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Przeczytacie o imprezach wystawienniczo-promocyjnych, które odbyły się w PODR Szepietowo, czyli o Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych i Dniach z Doradztwem Rolniczym, o Szkole Młodych Hodowców, o Krajowym Dniu Kukurydzy. Polecamy także relację z konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo” – poznajcie tradycyjne podlaskie produkty, również te nominowane do nagrody „Perła”. Kto otrzyma tę prestiżową nagrody prze czytacie w następnym wydaniu „Wiadomości”.

Ponadto polecamy m.in. artykuł o spółdzielczości, jednocześnie zachęcając do tworzenia spółdzielni jako przedsiębiorstw z „ludzką twarzą”. Pozytywnym przykładem takiej spółdzielni jest Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krzywej w gminie Bielsk Podlaski. Publikujemy kolejny artykuł z cyklu „Pięć kroków ku lepszej somatyce w mleku” tym razem przypominamy jak prawidłowo przygotować krowę do doju. Przeczytajcie też o rolniku, który podjął wielkie wyzwanie i zasadził jedną z pierwszych plantacji konopi na Podlasiu.

To tylko niektóre artykuły, które rekomendujemy do przeczytania. Jak zwykle zachęcamy do kontaktu z redakcją. Zapraszamy na nasze łamy rolników, osoby z pasją, konstruktorów, innowatorów, Koła Gospodyń Wiejskich – podzielcie się swoimi talentami, pasjami, pomysłami. Piszcie na adres: redakcja.wr@odr-szepietowo.pl, dzwońcie do redakcji: 86 27 89 06. Odpowiemy na każdy list, na każdy telefon. Czekamy na Wasze propozycje tematów, jakie chcielibyście przeczytać w „Wiadomościach Rolniczych”.

Życzę miłej lektury
Anna Fatyga
Redaktor naczelna

Odsłony : 64
Skip to content