I Spotkanie Rybackie Województwa Podlaskiego

wrz 30, 2021 | Aktualności

W dniu 22 września w Suwałkach odbyło się I Spotkanie Rybackie Województwa Podlaskiego. Konferencja została zorganizowana przez Urząd Marszałkowski w Białymstoku i miała na celu konsolidację środowiska rybackiego i zwiększenie potencjału produkcji rybackiej, jakim dysponuje województwo podlaskie. W spotkaniu licznie wzięli udział dzierżawcy obwodów rybackich, przedstawiciele władz województwa oraz instytucji wspierających rybactwo śródlądowe. Spotkanie otworzyła pani Wiesława Burnos – członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

Podczas konferencji z wykładami dotyczącymi racjonalnej gospodarki rybackiej oraz związanych z tym tematów wystąpili przedstawiciele: Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku – Piotr Tołwiński, Krzysztof Puciłowski, Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni – dr inż. Olga Szulecka, Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie – dr inż. Maciej Mickiewicz, dr inż. Konrad Stawecki, Lokalnej Grupy Rybackiej „Pojezierze Suwalsko-Augustowskie” – Cezary Cieślukowski, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie – Grzegorz Pul. Wykłady spotkały się z dużym zainteresowaniem, co przełożyło się na żywą dyskusję uczestników.

W końcowej części spotkania dzierżawcy obwodów rybackich województwa podlaskiego mogli konsultować swoje problemy związane z prowadzoną działalnością rybacką z ekspertami rybactwa śródlądowego – naukowcami Instytutu z Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie oraz Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni. Konferencję zakończył pokaz filmu Instytutu Rybactwa Śródlądowego

W krótkim podsumowaniu I. Spotkania Rybackiego Województwa Podlaskiego przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku pozytywnie ocenił konferencję i wyraził wolę kontynuacji takich spotkań w następnych latach.

Jarosław Winskiewicz

I Spotkanie Rybackie Województwa Podlaskiego

Odsłony : 339
Skip to content