Dzień Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk w Haćkach

wrz 15, 2021 | Aktualności

19 września, w rocznicę podpisania Konwencji o ochronie gatunków dzikiej flory i fauny europejskiej oraz ich siedlisk, obchodzimy Dzień Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk. Celem święta jest zwrócenie uwagi na pilną potrzebę ochrony dzikiej przyrody i utrzymanie szczególnie cennych siedlisk.

W związku ze świętem Nadleśnictwo Bielsk w Bielsku Podlaskim zaprasza na Dzień Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk, który odbędzie się na terenie kompleksu Muraw Kserotermicznych w Haćkach (Natura 2000) w dniu 20.09.2021. Spotkanie rozpocznie się w Świetlicy Wiejskiej w Haćkach o godzinie 9.00. W programie wydarzenia zaplanowano warsztaty fotografii przyrodniczej, wykład dotyczący historii grodziska, a w ramach czynnej ochrony muraw odbędą się zajęcia z klepania kos i koszenie w praktyce.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc w warsztatach organizatorzy proszą o zgłaszanie chęci uczestnictwa do 17.09.2021 na adres mailowy joanna.kwiatkowska@bialystok.lasy.gov.pl lub telefonicznie 85 731 28 69.

Źródło: Facebook Nadleśnictwo Bielsk, Lasy Państwowe
www.bielsk.bialystok.lasy.gov.pl

Wawrzyniec Wichrowski

Odsłony : 401
Skip to content