Innowacje w zakresie odchowu cieląt – konferencja

wrz 9, 2021 | Aktualności

Logo projektu

Za nami konferencja – Innowacje w zakresie odchowu cieląt. Kluczem do osiągnięcia wysokiego potencjału ekonomicznego każdej hodowli bydła mlecznego są jałówki przeznaczone na remont stada. Wydobycie ich pełnego potencjału produkcyjnego oraz zachowanie ich długowieczności stanowi sukces gospodarstwa. Wychodząc naprzeciw potrzebom rolników Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zorganizował w dn. 8 września 2021 r. konferencje, pt.: „Innowacje w zakresie odchowu cieląt.”

Uczestnicy zdobyli praktyczną wiedzę i wskazówki w jaki sposób mogą wdrażać innowacje w odchowie cieląt w swoich gospodarstwach. Zaprezentowana została koncepcja właściwego żywienia na wczesnym etapie życia i jego rola dla zdrowotności i wydajności dorosłych krów. Słuchacze zapoznali się z innowacjami w hodowli bydła, ze szczególnym wyróżnieniem ras wysokoprodukcyjnych przeznaczonych do dalszej produkcji. Otrzymali również możliwość zaznajomienia się z praktyczną wiedzą z obszaru profilaktyki i prewencji w odchowie cieliczek. Ponadto przedstawiono dobre praktyki, które wpłynęły na zdobycie dodatkowej wiedzy przez hodowców w zakresie innowacji w hodowli bydła.

Żywienie oraz właściwe prowadzenie odchowu na wczesnym etapie życia cieląt może dać wymierne, długoterminowe zyski w zakresie utrzymania właściwego statusu zdrowotnego, rozwoju oraz produkcyjności stada krów mlecznych. Konferencja była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i wdrożenia nowych rozwiązań w gospodarstwach specjalizujących się w produkcji mleka na terenie województwa podlaskiego.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją oraz fotorelacją z wydarzenia.

Prezentacja – [POBIERZ]

Szmurło Ewelina

Odsłony : 438
Skip to content