Sobota w PODR Szepietowo

wrz 4, 2021 | Aktualności, Wydarzenia, Zaproszenia, Inicjatywy

W Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbyła się Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych. W sobotę ogłoszono oficjalne rozpoczęcie tego imponującego wydarzenia.

Wystawa Zwierząt Hodowlanych to najważniejsze wydarzenie roku dla hodowców. Każdy z nich starannie przygotowuje swoje zwierzęta, aby jak najbardziej okazale prezentowały się na Agroarenie. Prym wiodły krowy i jałówki ras mlecznych, co związane jest z dominującą rolą tej hodowli w naszym regionie. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również bydło mięsne, konie, owce i króliki.

Wojciech Mojkowski – Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa w Szepietowie przywitał wszystkich gości znajdujących się na Agroarenie słowami: „Dziś, podczas Wystawy, mamy niepowtarzalną okazję przekonać się o wielkości podlaskiego rolnictwa, o sile podlaskich hodowców, potencjale genetycznym prezentowanych okazów: krów, koni, owiec, kóz i królików(…)Sukcesy polskiego, a szczególnie podlaskiego rolnictwa nie wzięły się same z siebie. Wiemy doskonale, że to efekt długich lat, nieraz ciężkiej pracy, determinacji i wyrzeczeń. Wystawa Zwierząt Hodowlanych – święto podlaskich hodowców to doskonała okazja do zaprezentowania efektów pracy hodowlanej”. Trud hodowców i przygotowania zwierząt do wystawy zostały docenione przez komisje konkursowe, która wyłoniła superczempiony, czempiony oraz wiceczempiny. W niedzielę zostaną ogłoszone wyniki i uhonorowane najpiękniejsze zwierzęta.

Tłumy zwiedzających przyciągnęła również bogata oferta wystawiennicza. Na terenach wystawowych PODR Szepietowo w słońcu lśnił sprzęt rolniczy. Wystawcy oferowali środki do produkcji rolniczej, nawozy, pasze oraz wiele innych. Z bogatą ofertą przybyli do Szepietowa wystawcy rękodzieła, Koła Gospodyń Wiejskich oferujące przysmaki. Było też wielu przetwórców lokalnej żywności ze swoimi specjałami kulinarnymi.

Co przyniesie niedziela? Tego dowiemy się uczestnicząc w drugim dniu XXVII Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych. Zapraszamy na tereny PODR Szepietowo.

Sp. ds. promocji Katarzyna Olszewska

Odsłony : 884
Skip to content