Sztuki fitterskiej uczą w Szepietowie

wrz 1, 2021 | Aktualności

Podlaski Ośrodek doradztwa Rolniczego w Szepietowie gości młodych hodowców, oraz piękne okazy jałówek w ramach Ogólnopolskiej Szkoły Młodych Hodowców. W dniach 31 sierpnia – 5 września 2021 roku, tuż przed Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych uczestnicy uczą się profesjonalnej obsługi jałówek.

Ogólnopolska Szkoła jest jedyną taką inicjatywą w kraju. Właśnie w Szepietowie, to wydarzenie organizowane jest przez Zarząd Podlaskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka w Białymstoku z siedzibą w Jeżewie Starym przy współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Młodzi uczniowie szkoły zostali podzieleni na grupy oraz otrzymali pod opiekę jałówki, wypożyczone od podlaskich hodowców. Innowacyjne zajęcia obejmują kompleksową opiekę nad zwierzęciem w tym: mycie, strzyżenie, karmienie, oprowadzanie po wybiegu itp. Uczestnicy szkoły muszą jeszcze nauczyć się odpowiedniego ustawiania zwierzęcia by chciało wykonywać komendy sędziów. Te wszystkie umiejętności służą przygotowywaniu bydła do pokazów i wystaw oraz atrakcyjnej prezentacji zwierzęcia.

Młodzi hodowcy będą mieć zajęcia do piątku, a później swoje umiejętności zaprezentują podczas XXVII Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym oraz VIII Ogólnopolskiej Wystawę Królików Rasowych – 4 i 5 września 2021 r. W sobotę będą oprowadzać zwierzęta podczas wyceny. A w niedzielę, w konkursie finałowym, zostaną wyłonieni pionierzy w poszczególnych kategoriach oraz zwycięzca główny – czyli najlepszy z najlepszych.

Udało nam się podejrzeć, jak młodzi hodowcy radzą sobie z zajęciami sztuki fitterskiej na terenie Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną prezentowaną poniżej.

Zapraszamy w weekend do Szepietowa oraz na naszą stronę internetową i profil społecznościowy fb, gdzie na bieżąco umieszczamy aktualności z życia PODR Szepietowo.

Sylwia Sikorska

Zdjęcia: Sylwia Sikorska, Anna Olędzka

Odsłony : 524
Skip to content