Krajowy Dzień Kukurydzy w Szepietowie

sie 19, 2021 | Aktualności, Krajowy Dzień Kukurydzy

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie wspólnie z Polskim Związkiem Producentów Kukurydzy w Poznaniu serdecznie zapraszają do udziału w wydarzeniu pod nazwą Krajowy Dzień Kukurydzy w Szepietowie, który odbędzie się 12 września 2021r.

Krajowy Dzień Kukurydzy to plenerowa impreza, która jest skierowana do rolników, mieszkańców obszarów wiejskich oraz uczniów szkół o profilu rolniczych, którzy zainteresowani są tematami związanymi z uprawą kukurydzy. To cykliczne wydarzenie będzie obfitować w atrakcje, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Goście wydarzenia będą mieli możliwość porównania różnych odmian kukurydzy, których okres wegetacji przebiegał  w bardzo podobnych warunkach. Pomocą oraz fachową konsultacją będą służyć jak zawsze doradcy Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie oraz przedstawiciele 20 firm nasiennych. Wszystkich pragnących poszerzać swoją wiedzę zapraszamy na konferencję ,,Kukurydza ziarnem przyszłości”. Pierwszy wykład „Sukces uprawy kukurydzy zależy od odmiany i europejskiej jakości nasion” poprowadzi prof. dr hab. Tadeusz Michalski. Kolejny temat „Europejski zielony ład, a ochrona kukurydzy przed chwastami, chorobami i szkodnikami” w ramach konferencji przedstawi dr hab. Paweł Bereś prof. IOR-PIB. Wykład „Wyzwania współczesnego producenta mleka, czyli jak wykorzystać potencjał europejskiej kukurydzy” zaprezentuje dr inż. Robert Mikuła. Uczestników sesji wykładowej czeka miły konkurs!

Dużą atrakcją święta kukurydzy będą też pokazy. W programie przewidziane są  trzy innowacyjne pokazy z udziałem najnowocześniejszego sprzętu rolniczego do zabiegów agrotechnicznych w tym „HORSCH ROADSHOW – STACJA BADAWCZA NA KOŁACH”  – Sekcja siewnika punktowego, gdzie można na żywo sprawdzać swój materiał siewny – kukurydza, słonecznik, rzepak (I pokaz w Polsce). Swoistym novum, będzie pokaz wraz z prelekcją „Smart farming – wykorzystanie dronów i robotów w nowoczesnym rolnictwie” zaprezentowany przez instruktora szkoleń bezzałogowych statków powietrznych – Łukasza Matuszelańskiego. Odbędzie się również prezentacja innowacyjnego siewnika do podsiewu traw, który powstał w ramach unijnego projektu, a jego pomysłodawcą jest firma Mechanika maszyn i urządzeń rolniczych – Zygmunt Babiński.  Pośród wielu atrakcji nie zabraknie również stoiska i pokazu sprzętu I Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, WKU Bielsk Podlaski ph. „Zostań Żołnierzem RP”, ekspozycji maszyn i środków do produkcji rolniczej, stoisk informacyjno – promocyjnych instytucji działających w otoczeniu rolnictwa. Pobyt w Szepietowie umili występ Zespołu Pieśni i Tańca „PODLASIE” z Szepietowa. Dodatkowo podczas wydarzenia przewidziana jest grochówka dla uczestników.

Program KDK

Sylwia Sikorska

Zapraszamy serdecznie – spotkajmy się w Szepietowie – 12 września 2021r.

Śledź na bieżąco naszą stronę www.odr.pl i obserwuj nasz profil na portalu społecznościowym FB  https://www.facebook.com/podlaskiodr/

 

 

Odsłony : 1267
Skip to content