Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego zaprasza mieszkańców do udziału w bezpłatnych szkoleniach realizowanych w ramach projektu „Cyfrowe Podlaskie”

sie 13, 2021 | Aktualności

Województwo Podlaskie, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego zaprasza mieszkańców do udziału w bezpłatnych szkoleniach realizowanych w ramach projektu „Cyfrowe Podlaskie”.

 

 • Jak załatwić sprawę urzędową przez Internet, wysłać pismo i śledzić sprawę?
 • Jak sprawdzić kolejki do lekarzy i zapisać się na wizytę przez Internet, bez konieczności wychodzenia z domu?
 • Jakie zagrożenia czyhają na użytkownika Internetu i jak bezpiecznie z niego korzystać, by nie zostać ofiarą oszustwa?
 • Jak prowadzić profil w mediach społecznościowych, skutecznie realizować kampanie promocyjne, zwiększać zasięgi?
 • Jak rozwijać swoje hobby przy wykorzystaniu Internetu, zdobywać znajomych o podobnych zainteresowaniach?
 • Jak dzielić się swoją pasją, przy wykorzystaniu portali społecznościowych?

to tylko niektóre z zagadnień, które przybliżą szkolenia proponowane mieszkańcom województwa przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

 

Do wyboru jest jeden z następujących kursów:

 1. e-Usługi publiczne i bezpieczeństwo w Internecie – Jak załatwiać sprawy urzędowe przez Internet? Jak zapisać się do lekarza przez Internet? Jak pozyskiwać informacje z jednostek publicznych? Jak bezpiecznie korzystać z Internetu i nie dać się oszukać. Mnóstwo przykładów konsekwencji nieprzestrzegania reguł bezpiecznego korzystania z sieci.
 2. Czas trwania szkolenia: 8 godzin lekcyjnych.
 3. Social media – możliwości wykorzystania portali społecznościowych w rozwijaniu własnych zainteresowań, prowadzenie profili osobistych jak i zawodowych, przygotowywanie i realizacja kampanii promocyjnych. Jak założyć profil? Jak prowadzić stronę w social mediach? Jak działa Instagram i co ciekawego można tam zobaczyć?
  Czas trwania szkolenia: 24 godziny lekcyjne.
 4. Moje hobby i rozwój osobisty online – sposoby rozwijania własnych zainteresowań przy wykorzystaniu zasobów Internetu, prowadzenie profili społecznościowych dotyczących swojego hobby, możliwości współdzielenia swoich zainteresowań z innymi internautami na całym świecie. Sposoby załatwiania spraw codziennych przy wykorzystaniu zasobów Internetu. Gdzie znaleźć informacje i jak rozwijać wiedzę na temat swojego hobby? Jak dzielić się w Internecie tym, co potrafię i lubię robić?
  Czas trwania szkolenia: 24 godziny lekcyjne
 5. Obsługa komputera i Internetu od podstaw – zapoznanie z obsługą komputera, wykorzystanie popularnych programów użytkowników, prowadzenie korespondencji elektronicznej, skuteczne wykorzystanie możliwości Internetu.
  Czas trwania szkolenia: 28 godzin lekcyjnych.

 

Pełna informacja na temat szkoleń znajduje się na stronie projektu https://cyfrowepodlaskie.wrotapodlasia.pl/

Ważne informacje dodatkowe, dotyczące szkoleń

 • Projekt prowadzony jest przez Departament Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.
 • Bezpośrednim realizatorem szkoleń jest firma Open Education Group sp. z o.o. z Białegostoku, 85 869 11 69,  kom. 888 274 154, e-mail: cyfrowepodlaskie@openeducation.pl.
 • W kursie uczestniczyć może każdy pełnoletni mieszkaniec województwa. Zachęcamy do udziału wszystkich członków społeczności lokalnych.
 • Grupa uczestników powinna liczyć 10-12 osób – w przypadku szkoleń stacjonarnych i tyle powinni Państwo zebrać osób zainteresowanych.
 • Szkolenia prowadzone będą w przyjemnej atmosferze, w dogodnych terminach i godzinach, i jeśli zbierze się pełna grupa – w Państwa miejscowości.
 • Uczestnikom zapewnione zostaną materiały szkoleniowe oraz poczęstunek podczas przerwy kawowej.
 • W przypadku braku sprzętu komputerowego, dysponujemy mobilną pracownią komputerową, którą wykonawca dostarczy na czas zajęć.

 

Co zrobić, by zapisać się na szkolenie?

 1. zebrać grupę 10-12 osób chętnych (istnieje możliwość organizacji kilku grup),
 2. wybrać 1 szkolenie z 4 zaproponowanych powyżej,
 3. zgłosić część szkolenia do wykonawcy szkoleń:
  1. telefonicznie 85 869 11 69, 888 274 154,
  2. lub mailowo: cyfrowepodlaskie@openeducation.pl.

Wykonawca skontaktuje się z Państwem i poprowadzi w dalszym procesie rejestracji.

 

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego zachęca do organizacji grupy szkoleniowej na terenie Państwa miejscowości. Spotkanie szkoleniowe będzie okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu wykorzystania komputera oraz Internetu, jak również do sympatycznej integracji uczestników oraz ciekawego spędzenia  wspólnego czasu. Organizatorzy dostarczą komputery, poczęstunek oraz sporą dawkę wiedzy w przyjemnej atmosferze.

Serdecznie zapraszamy!

 

Informacja o projekcie

Projekt „Cyfrowe Podlaskie” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”,  Działanie nr 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.

Celem projektu jest zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym e-usług publicznych w szczególności poprzez:

 • rozwój kompetencji cyfrowych umożliwiających stworzenie popytu na Internet oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK),
 • nabycie umiejętności korzystania z e-usług, począwszy od nauki obsługi komputera i Internetu jak i rozwijanie umiejętności bardziej zaawansowanych,
 • stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym.

Wartość projektu wynosi 999 475,00 zł, przy czym wkład Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 826 356,94 zł.

Odsłony : 320
Skip to content