Przetwórstwo na małą skalę szansą dla niewielkich producentów rolnych

lip 28, 2021 | Aktualności

ZAPROSZENIE
do udziału w wyjeździe studyjnym, pn.

„Przetwórstwo na małą skalę szansą dla niewielkich producentów rolnych”.

Celem operacji jest rozpowszechnianie wśród mieszkańców obszarów wiejskich województwa podlaskiego, wiedzy na temat przetwórstwa surowców rolnych z własnych gospodarstw, na małą skalę oraz promowanie krótkich łańcuchów dostaw. Ponadto zaprezentowane będą dobre praktyki z zakresu wprowadzania na rynek żywności produkowanej przez rolników i małe przedsiębiorstwa ze szczególnym uwzględnieniem współpracy w tym zakresie.

Uczestnicy wyjazdu odwiedzą obiekty zajmujące się przetwórstwem surowców rolnych. Zapoznają się z ich specyfiką co pozwoli na rozwój oraz zwiększenie atrakcyjności i konkurencyjności tych gospodarstw. Przetwórstwo surowców rolnych i jego innowacyjne metody dadzą szanse uczestnikom wyjazdu zwiększyć dochód w gospodarstwach rolnych poprzez przetwórstwo.

Wyjazd studyjny odbędzie się w dniach 10-13 sierpnia 2021 r.

Operacja skierowana jest do mieszkańców obszarów wiejskich województwa podlaskiego:

  • prowadzących gospodarstwa rolne
  • planujących rozpoczęcie działalności związanej z przetwórstwem surowców rolnych
  • zainteresowanych tematyką przetwórstwa
  • doradców propagujących zakładanie działalności rolniczych RHD, MLO oraz rozwój przetwórstwa na małą skalę

Program wyjazdu obejmuje wizyty w obiektach zajmujących się przetwórstwem surowców rolnych na małą bądź średnią skalę.

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o wypełnienie oraz własnoręczne podpisanie karty zgłoszeniowej i złożenie jej do 03 sierpnia 2021 r. do godz.13.00 do sekcji PCTRS w PODR Szepietowo (pokój nr 28), bądź przesłanie (skanu) zgłoszenia na pocztę e-mail na adres dpoltorak@odr-szepietowo.pl

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o zakwalifikowaniu się do udziału w wyjeździe zdecyduje Komisja powołana przez Dyrektora PODR Szepietowo.

Działanie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w zakresie SIR, Plan Operacyjny na lata 2021.

Dorota Półtorak

Pliki do pobrania:

 

Odsłony : 478
Skip to content