Podlascy Mistrzowie Agroligi wybrani

lip 9, 2021 | Aktualności, Wydarzenia, Zaproszenia, Inicjatywy

Agroliga 2021 w województwie podlaskim rozstrzygnięta. Mistrzem w kategorii Rolnik zostali Katarzyna i Robert Jeromińscy z powiatu monieckiego, a w kategorii Firma AgroFrankopol Tomasz Abramczuk z powiatu wysokomazowieckiego. Uroczysta Gala podsumowująca konkurs odbyła się 8 lipca w Białymstoku.

Konkurs Agroliga etap wojewódzki województwa podlaskiego organizuje Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Wydarzenie to jest prestiżowym spotkaniem ludzi sukcesu z branży agro. Corocznie bierze w nim udział wielu rolników i przedstawicieli agroprzedsiębiorstw z całego województwa. Splendoru dodaje obecność włodarzy województwa, parlamentarzystów, samorządowców oraz kluczowych instytucji wspierających rolnictwo. W tym roku w konkursie wystartowało sześć firm i sześciu rolników. Komisja konkursowa powołana przez Wojciecha Mojkowskiego – Dyrektora PODR Szepietowo przeprowadziła objazdy do wszystkich uczestników konkursu celem wyłonienia Mistrzów.

W tym roku Gala podsumowująca konkurs odbyła się w Hotelu Santana. Na uroczystość przybyło wielu gości: Jacek Bogucki Senator Rzeczpospolitej Polskiej, Mariusz Gromko Senator Rzeczpospolitej Polskiej, Bohdan Paszkowski Wojewoda Podlaski, Andrzej Pleszuk Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego reprezentujący Marszałka Województwa Podlaskiego, Dyrektorzy instytucji działający na rzecz rolnictwa oraz samorządowcy wszystkich szczebli. Wojciech Mojkowski Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie jako gospodarz wydarzenia przywitał przybyłych gości – „Dzięki takim rolnikom i agroprzedsiębiorcom, jak uczestnicy Agroligi – województwo podlaskie odgrywa niebagatelną rolę w produkcji żywności – wspomnę tylko że jesteśmy liderami w kraju pod względem produkcji mleka na 1 ha. UR, obsady bydła na 100 ha. UR. Ponad połowę, produkcji sprzedanej, przemysłu w województwie podlaskim stanowi produkcja artykułów spożywczych – i nadal widoczny jest wzrost. To efekt pracy podlaskich rolników i przedsiębiorców. Świadczy o ich sile i odwadze. Możemy śmiało powiedzieć, ze podlaska branża rolna może konkurować z najlepszymi

Spotkanie było doskonałą okazja do wyróżnienia i uhonorowania Mistrza Krajowego konkursu Agroliga 2020 w kategorii Rolnik, który otrzymali Państwo Małgorzata i Dariusz oraz Natalia i Damian Zarębowie z Jastrząbki Młodej w gminie Śniadowo oraz Wicemistrza Krajowego konkursu Agroliga 2020 w Kategorii Firmy, który zdobył – Wojciech Dzięgielewski właściciel firmy Agrotechnik Tafiły w gminie Stawiski. Gratulacje i słowa uznania Zwycięzcom etapu krajowego złożył Wojciech Mojkowski Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie oraz Bohdan Paszkowski Wojewoda Podlaski.

Jak wygląda podlaska przedsiębiorczość uczestnicy gali mogli się przekonać oglądając film przedstawiający sylwetki wszystkich uczestników konkursu. Na kilkanaście minut widzowie przenieśli się do gospodarstw i firm obserwując dokonania jakimi mogli się pochwalić tegoroczni uczestnicy konkursu Agroliga 2021.

Podczas gali uczestnicy spotkania wysłuchali wyjątkowego wystąpienia prof. dr hab. Henryka Wnorowskiego. Temat wykładu brzmiał „Zarządzanie rozwojem w sektorze rolnym – wzrost konkurencyjności, innowacyjności i nowe technologie w rolnictwie”.

Tadeusz Markowski Zastępca Dyrektora Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie i jednocześnie Przewodniczący Komisji Konkursowej Agroliga 2021 – etapu wojewódzkiego przedstawił skład komisji. Opowiedział w jaki sposób przebiegała jej praca oraz podziękował za ogromną życzliwość z jaką spotkali się oceniający w każdym z gospodarstw i firm do których się udali. Przewodniczący odczytał protokół i podał wyniki konkursu.

Mistrzem w kategorii Rolnik zostali:

 • Katarzyna i Robert Jeromińscy z powiatu monieckiego
 • Równorzędne tytuły Wicemistrza przyznano:
 • Monice i Krzysztofowi Jaroszewicz z powiatu sokólskiego,
 • Jolancie i Antoniemu oraz Łukaszowi Jagłowskim z powiatu augustowskiego,

Równorzędne tytuły Laureatów otrzymali:

 • Artur Pawłuszewicz z powiatu białostockiego,
 • Patrycja i Krzysztof Grzywińscy z powiatu hajnowskiego,
 • Stanisława i Walenty Wałejko z powiatu suwalskiego.

W kategorii Firma Mistrzem został:

 • AgroFrankopol Tomasz Abramczuk, Włosty Olszanka, powiat wysokomazowiecki,

Wicemistrzem

 • ADROL Daniel Gosiewski, Wisniewo, powiat zambrowski,

Tytuły Laureatów przyznano firmom:

 • Seal Firma Handlowa Mirosław Momotko, Bielsk Podlaski, powiat bielski,
 • P.P.H.U. „JĘDRUŚ” Andrzej Mikulski, Rajgród, powiat grajewski,
 • P.H.U. GRA-WIT Witold Bernecki, Wojtokiemie, powiat sejneński,
 • Unipasz Zenon Mazuruk i Bogdan Raczyński Spółka Jawna, Siemiatycze, powiat siemiatycki

Puchary, trofea szklane oraz nagrody finansowe wręczyli Wojciech Mojkowski, Tadeusz Markowski oraz Mariusz Cylwik – Dyrektorzy Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie wraz z Mariuszem Gromko Senatorem Rzeczpospolitej Polskiej. Wszystkich uczestników wyróżnił również Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Odział Terenowy w Białymstoku, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Podlaski Oddział w Łomży, Podlaska Izba Rolnicza, samorządy lokalne oraz prywatne firmy.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a Mistrzom życzymy sukcesów w krajowym etapie konkursu Agroliga 2021.

Sylwia Sikorska

Odsłony : 1065
Skip to content