,,Polska smakuje” w Augustowie

lip 6, 2021 | Aktualności, Brak kategorii

W miniony weekend w Augustowie na Rynku Zygmunta Augusta odbyła się piąta edycja targów kulinarnych ,,Polska smakuje”. Wydarzenie miało na celu promowanie lokalnej, tradycyjnej i zdrowej żywności. Organizatorem Targów był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i samorząd augustowski.

Jadwiga Zabielska Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Białymstoku w podziękowaniu za wzorową współpracę wyróżniła między innymi Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Statuetkę odebrał Wojciech Mojkowski Dyrektor PODR Szepietowo.

Swoje produkty zaprezentowali producenci z województw podlaskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Można było degustować i zakupić m.in. miody, sery, wędliny, pieczywo, wyroby cukiernicze, zioła, nalewki, soki. Takie spotkania to bardzo dobra promocja dla rolników i Kół Gospodyń Wiejskich, a dla uczestników niezwykła okazja do posmakowania lokalnych specjałów. W wydarzeniu uczestniczyli także rękodzielnicy. Oprócz degustowania smakołyków, można było posłuchać koncertów, obejrzeć występy artystyczne czy wziąć udział w zabawach i konkursach.

Podczas targów rozstrzygnięto też pierwszy etap konkursu ,,Bitwa Regionów”. Laureatami zostały:

– I miejsce KGW w Rudzie za roladę z dzikiej kaczki,

– II miejsce KGW ,,Szeroka struga” w Łapach-Pluśniakach za pierogi z gęsiną,

– III miejsce w Radziłowie za biebrzańskiego faszerowanego szczupaka

Monika Klekotko

 

Odsłony : 589
Skip to content