Wyjazd studyjny pn. „Innowacyjne formy zagospodarowania estetycznego zagrody wiejskiej w agroturystyce”

lip 5, 2021 | Aktualności

Zapraszamy do udziału w wyjeździe studyjnym pn. „Innowacyjne formy zagospodarowania estetycznego zagrody wiejskiej w agroturystyce”

W dniach 28-30 czerwca odbył się wyjazd studyjny realizowany w ramach operacji pn. „Innowacyjne formy zagospodarowania estetycznego zagrody wiejskiej w agroturystyce”, zorganizowany przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach schematu II Pomocy Technicznej „Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 -2020.
W wyjeździe uczestniczyli mieszkańcy obszarów wiejskich, właściciele i domownicy gospodarstw zajmujących się agroturystyką, oraz osoby zainteresowane tematyką estetyzacji zagrody wiejskiej w agroturystyce.
Pierwszego dnia uczestnicy zwiedzali ogrody ozdobne „Frank-Raj” położone w miejscowości Frank (województwo pomorskie), gdzie mieli możliwość poznać ogrodnictwo od historii po współczesność i zaczerpnąć inspiracji do stworzenia własnego ogrodu. Drugiego dnia grupa zwiedzała ogrody tematyczne Hortulus oraz Hortulus Spectabilis zlokalizowane w Dobrzycy (województwo zachodniopomorskie). Na terenie obiektu zostały zaprezentowane układy roślin w kompozycjach i ich zastosowanie w poszczególnych ogrodach, a także oryginalnie wkomponowane elementy architektury i sztuki ogrodowej, oraz zagospodarowane miejsca zabawy i wypoczynku dla rodziny. Trzeciego dnia grupa odwiedziła gospodarstwo agroturystyczne – Dworek Wymysłowo (województwo kujawsko-pomorskie). Uczestnicy zobaczyli jak można poszerzyć ofertę gospodarstw o takie atrakcje jak np. jazda konna, zajęcia sportowe i edukacyjne dla dzieci, paintball i inne. Zdobyta wiedza i obserwacje pozwoli na rozwój oraz zwiększenie atrakcyjności i konkurencyjności gospodarstw agroturystycznych wobec innych form wypoczynku. Wyjazd studyjny ukazał uczestnikom jak należy się rozwijać, wzbogacać i różnicować swoją ofertę aby być zawsze o krok przed konkurencją.

Beata Puławska

Odsłony : 387
Skip to content