„Wiadomości Rolnicze” – najlepsze w „AgroKlasie 2020”

kwi 21, 2021 | Aktualności, Polecane

Po raz szósty z rzędu zdobyliśmy pierwsze miejsce w konkursie „AgroKlasa”, którego organizatorem  jest redakcja AGRO – Magazyn Ludzi Przedsiębiorczych. 

– Dziękuję serdecznie za owocną i obopólnie korzystną współpracę w zakresie szerszego informowania społeczności rolniczej o sytuacji w sektorze żywnościowym w kraju, o zadaniach, wyzwaniach oraz inicjatywach gospodarczych polskiego rolnictwa, agrobiznesu i, rzecz jasna, znaczącej roli ośrodków doradztwa rolniczego w tym względzie w trudnym okresie pandemii – napisał Leon Wawreniuk, redaktor naczelny Magazynu Ludzi Przedsiębiorczych AGRO w liście do redaktorów czasopism.

Przez cały ubiegły rok, na łamach czasopisma „AGRO”, prezentowane były – z myślą o ogólnopolskim odbiorcy – najciekawsze artykuły i wypowiedzi, które ukazywały się w 2020 roku na łamach czasopism ODR. Za przedruk redakcja „AGRO” przyznawała punkty. Można było je zdobyć również za wydawnictwo tematyczne i za ciekawą okładkę. Suma punktów złożyła się na końcową lokatę. Największą liczbę otrzymały „Wiadomości Rolnicze”, „Wieś Kujawsko-Pomorska” i „Zachodniopomorski Magazyn Rolniczy”.

Wysokie lokaty, to wynik pracy zespołu redakcyjnego i autorów artykułów. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

„Wiadomości Rolnicze” zawsze blisko rolników

„Wiadomości Rolnicze” istnieją na podlaskim  rynku prasowym od 1990 roku. W naszym piśmie poruszamy najważniejsze tematy dotyczące podlaskiego rolnictwa. Każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie: aktualności rolnicze, najnowsze rolnicze osiągnięcia naukowe, informacje na temat uprawy i hodowli, ekologii, przedsiębiorczości, innowacyjności, agroturystyki oraz dobrych praktyk rolniczych. To jednocześnie zbiór informacji rynkowych. Informujemy o unijnych i krajowych programach pomocowych, dostępnych dla mieszkańców obszarów wiejskich. Dużym zainteresowaniem, cieszy się dział, w którym publikujemy sprawdzone przepisy kulinarne. Nasze łamy są otwarte dla wszystkich, którzy chcieliby podzielić się swoimi zainteresowaniami i pasjami. Chętnie prezentujemy ludzi przedsiębiorczych, tych którzy ze swoich hobbystycznych zainteresowań uczynili sposób na życie, jak również tych, którzy chcą podzielić się swoim talentem, np. literackim czy poetyckim. Na łamy naszego pisma zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich – z myślą o ich działalności otwieramy nowy cykl pod hasłem: „KGW – skarbnice talentów” Jesteśmy otwarci na każdą propozycję. Zachęcamy też do czytania, oceny naszego pisma oraz podzielenia się swoimi spostrzeżeniami z redakcją i czytelnikami „Wiadomości Rolniczych”. Na stronie www.odr.pl zamieściliśmy ankietę dotycząca oceny „Wiadomości Rolniczych” – zachęcamy do wypełnienia i podzielenia się uwagami.

To z myślą o naszych Czytelnikach tworzymy pismo, które doceniane jest w konkursach krajowych. Bardzo dziękujemy za Waszą obecność.

Anna Fatyga

Redaktor naczelna

AgroKlasa ODR 2020

I miejsce ex aequo zdobyły:

„Wiadomości Rolnicze” PODR Szepietowo – 40 pkt.

„Wieś Kujawsko-Pomorska” K-PODR Minikowo – 40 pkt.

„Zachodniopomorski Magazyn Rolniczy” ZODR Barzkowice – 40 pkt.

 

II miejsce ex aequo uzyskały:

„Aktualności Rolnicze” ŚODR Modliszewice – 35 pkt.

„Lubelskie Aktualności Rolnicze” LODR Końskowola – 35 pkt.

„Podkarpackie Wiadomości Rolnicze” PODR Boguchwała – 35 pkt.

„Rada” ŁODR Bratoszewice – 35 pkt.

„Wieś Mazowiecka” MODR Warszawa – 35 pkt.

 

III miejsce ex aequo przypadło wydawnictwom:

„Pomorskie Wieści Rolnicze” PODR Gdańsk – 32 pkt.

„Śląskie Aktualności Rolnicze” ŚODR Częstochowa – 32 pkt.

„Twój Doradca – Rolniczy Rynek” DODR Wrocław – 32 pkt.

 

Specjalne wyróżnienia otrzymały:

„Lubuskie Aktualności Rolnicze” LODR Kalsk – 26 pkt.

„Kurier Rolniczy” OODR Łosiów – 26 pkt.

„Bieżące Informacje” W-MODR Olsztyn – 24 pkt.

„Poradnik gospodarski” WODR Poznań – 23 pkt.

„Doradca” MODR Karniowice – 21 pkt.

 

Odsłony : 517
Skip to content