O czym piszemy w lutowych „Wiadomościach Rolniczych”?

lut 9, 2021 | Aktualności

Czy wiecie jak chronić zasoby wodne w rolnictwie? Może szukacie informacji na temat wsparcia zadłużonych gospodarstw? A może interesuje Was plonowanie jęczmienia jarego w warunkach województwa podlaskiego? Czy można zrezygnować z VAT i wrócić na ryczałt? – na wszystkie pytania znajdziecie odpowiedzi w lutowym wydaniu „Wiadomości Rolniczych”. Nasi specjaliści, w przejrzysty sposób wyjaśniają nurtujące Was pytania.

Warto też przypomnieć sobie zasady dolistnego dokarmiania siarką i borem rzepaku ozimego oraz wiosennego nawożenia zbóż ozimych. Piszemy o gryce i seradeli – które kiedyś królowały na naszych polach, a o których nieco zapomnieliśmy. Zwróćcie uwagę na artykuł dotyczący pszczelego biznesu – może zdecydujecie się na założenie chociaż małej pasieki? A jeśli już mowa o biznesie to może zainteresuje Was zamieszczenie ofert kupna-sprzedaży nie tylko w „Wiadomościach Rolniczych”, ale także na platformie ineternetowej: podlaskiebazarek.pl. O zasadach i korzyściach zamieszczania ofert przeczytacie w artykule Jarosława Turkowicza.

Czy wiecie jak pachnie lawenda? Czy jej uprawa może być źródłem dochodu i spełnieniem życiowych planów? – o tym przeczytacie w artykule „Lawendowy Staw”. Jak w każdym wydaniu zamieszczamy sprawdzone przepisy kulinarne – tym razem są to potrawy i wypieki na karnawałowe. Z powodu pandemii nie uczestniczymy w hucznych karnawałowych zabawach, więc tym bardziej warto przygotować coś pysznego, aby choć w małym stopniu podkreślić ten wyjątkowy czas.

Zachęcam do kontaktu z redakcją i życzę miłej lektury.

Anna Fatyga

Redaktor Naczelna

Odsłony : 308
Skip to content