Paczki bożonarodzeniowe dla kombatantów

gru 22, 2020 | Aktualności

450 polskich bohaterów, mieszkających w różnych częściach naszego kraju, otrzyma paczki świąteczne z produktami żywnościowymi oznaczonymi znakiem PRODUKT POLSKI.

 

– Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym w sposób szczególny króluje dobro. Chcemy się nim dzielić przede wszystkim z rodziną i najbliższymi. Pamiętajmy również o naszych kombatantach, bohaterach dzięki którym dziś możemy w pokoju cieszyć się wolnością. Być dumnym narodem i silnym, suwerennym państwem – powiedział minister Grzegorz Puda i dodał, że  dzięki wsparciu polskich rolników i producentów możemy przygotować podarunki dla naszych bohaterów.

Minister uczestniczył dziś w przygotowywaniu paczek bożonarodzeniowych dla kombatantów walk z okupantem niemieckim i sowieckim. Akcję tę zorganizowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.

– W paczkach znajdują się wyłącznie polskie produkty. Te zdrowe i smaczne upominki dostarczą kombatantom żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych oraz Wojsk Obrony Terytorialnej. Dziękuję im za to wsparcie – informował szef resortu rolnictwa.

Minister podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację tego wspaniałego zadania. Na koniec zwrócił się bezpośrednio do  kombatantów.

– Szanowni kombatanci, polscy bohaterowie życzę Wam spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia. Niech wyrazy wdzięczności, szacunku i dobra towarzyszą Wam w każdej chwili życia, a te pyszne polskie produkty przyniosą wiele przyjemności w trakcie kulinarnego świętowania – powiedział minister Grzegorz Puda.

W dzisiejszych czasach patriotyzm przejawia się w pamięci o tych, którym Rzeczpospolita Polska zawdzięcza wolność, ale także w patriotyzmie gospodarczym, głównie konsumenckim.

Pamiętajmy, że kupując polskie produkty wspieramy naszych rolników, producentów, przetwórców i przedsiębiorców. Zachęcamy, aby każdy z nas podczas codziennych zakupów szukał na sklepowych półkach produktów z oznaczeniem PRODUKT POLSKI.

MRiRW

Odsłony : 238
Skip to content