„Wiadomości Rolnicze” w gronie najlepszych

lis 25, 2020 | Aktualności

 „Wiadomości Rolnicze” po raz kolejny znalazły się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu na „Najlepsze wydawnictwo wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego roku” organizowanego przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Poznaniu. – W tym roku zajęliśmy trzecie miejsce w kraju.

 Była to już 28. edycja konkursu na najlepsze czasopismo periodyczne wydawane przez ośrodki doradztwa rolniczego. Uczestniczyło w nim 16 ośrodków doradztwa rolniczego w kraju. Od początku istnienia konkursu poddajemy nasze pismo ocenie profesjonalnego jury. Pięciokrotnie byliśmy najlepsi, siedmiokrotnie zdobyliśmy drugą pozycję, pięciokrotnie zasłużyliśmy na trzecią lokatę, sześciokrotnie komisja przyznała nam wyróżnienie. W sumie zostaliśmy docenieni 23 razy.

„Wiadomości Rolnicze” od wielu lat są w czołówce najlepszych wydawnictw

Od kwietnia 1990 roku, co miesiąc trafiamy do Waszych domów. Przez te wszystkie lata jesteście z nami. Dajecie tego dowód prenumerując nasze pismo, pisząc do redakcji i dzieląc się swoimi opiniami i uwagami. Dostajemy od Was słowa uznania i podziękowania za naszą pracę – za wszystkie życzenia serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że nadal będziecie z nami.

Wyniki konkursu na „Najlepsze czasopismo periodyczne roku”

Oceniając poszczególne czasopisma, komisja brała pod uwagę: wartość merytoryczną zamieszczanych informacji, zawartość informacji ekonomicznych i rynkowych, udział problematyki PROW 2014-2020, zrozumiałość tekstów, komunikatywność, stałe działy, program czasopisma, konkretność stylu, treść wypowiedzi, słownictwo, brak usterek językowych, składniowych i ortograficznych, opracowanie redakcyjne (komentarz, słowo odredakcyjne, komunikatywność), szatę graficzną, oryginalność, skład komputerowy – opracowanie techniczne materiałów, jakość i staranność druku, łączność redakcji z odbiorcami (plebiscyty, konkursy, ankiety, listy do redakcji) i działalność promocyjną.

I miejsce

  • „Rada” – Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach

3 równorzędne II miejsca

  • „Twój Doradca Rolniczy Rynek” – Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu
  • „Pomorskie Wieści Rolnicze” – Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu
  • „Lubelskie Aktualności Rolnicze” – Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli

3 równorzędne III miejsca

„Wiadomości Rolnicze” – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

„Wieś Kujawsko-Pomorska” – Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie

„Podkarpackie Wiadomości Rolnicze” – Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale

Wyróżnienia

  • „Bieżące Informacje” – Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie
  • „Śląskie Aktualności Rolnicze” – Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie

 

Anna Fatyga

Redaktor Naczelna „Wiadomości Rolniczych”

Odsłony : 317
Skip to content