Zmarł Waldemar Bobin – kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Sejnach

lis 16, 2020 | Aktualności

Waldemar Bobin był naszym serdecznym, zawsze gotowym do pomocy kolegą i  świetnym doradcą. Od 23 lat pracował jako doradca rolniczy Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Miał 49 lat – Jego przedwczesna śmierć napełnia nas smutkiem i żalem, stanowi niepowetowaną stratę dla naszego Ośrodka.

Potrafił w przyjaznej atmosferze kierować zespołem doradców. Jego życzliwość i fachowa wiedza sprawiła, że współpracował z szerokim gronem rolników. Podczas wielu spotkań i wyjazdów korzystaliśmy z Jego znajomości z języka litewskiego.

Waldemar Bobin rozpoczynał swoją drogę zawodową w ODR w Olecku. Zmiany organizacyjne w 1999 roku Ośrodka spowodowały, że został pracownikiem PODR w Szepietowie. Zaczynał od doradztwa bezpośredniego i szkoleń.  W 2002 roku zdobył uprawnienia doradcy  rolnośrodowiskowego.  Był fachowcem do którego zawsze, o każdej porze można było się zwrócić o pomoc i opinię. Współpracował z jednostkami certyfikującymi, z samorządem, aktywnie uczestniczył w organizacjach konkursu na „Najlepsze gospodarstwo ekologiczne”, organizacjach Targów Agroekoturystycznych. Odpowiedzialnie i sumiennie wykonywał powierzone zadania i dbał o wizerunek firmy. Z pasją podchodził do pracy z rolnikami o czym świadczy duża  liczba osób z nim współpracujących.  Był jednym z najlepszych specjalistów w PODR Szepietowo.

Od 2017 roku z sukcesem kierował Powiatowym Zespołem Doradztwa Rolniczego w Sejnach – radził sobie świetnie, co widać po efektach pracy.

Z perspektywy lat widać, że z każdym rokiem, podejmował się coraz ambitniejszych zadań, będąc przy tym wyważonym, spokojnym  i zawsze serdecznym człowiekiem.

Waldku – byłeś prawdziwym, rzetelnym  doradcą. Szkoda że odszedłeś. Być może takich ludzi potrzeba także w niebie. Będzie nam brakowało Twojego wyjątkowego poczucia humoru i racjonalnego podejścia do życia. Bardzo dziękujemy za Twoją obecność.

Rodzinie składamy najszczersze kondolencje.

 

Dyrekcja, pracownicy
i Rada Społeczna Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

 

 

 

Odsłony : 389
Skip to content