Najnowsze „Wiadomości Rolnicze”

lis 4, 2020 | Aktualności

 

Zapraszamy do lektury listopadowego wydania „Wiadomości Rolniczych”, w których dowiecie się m.in. na którą działalność można dostać dofinansowane? Przypominamy, że w listopadzie można złożyć wnioski na: „Wsparcie na przystępowanie do systemów jakości”, „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”, „Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej”, „Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich (nie ASF) oraz „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”.

Gospodarstwo, w którym wykryto organizm kwarantannowy może także ubiegać się o dotację przedmiotową. Może być ona przyznana jedynie producentom rolnym, którzy spełniają kryteria mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw.

Zachęcamy do przeczytania relacji z imprez, które mimo ograniczeń spowodowanych pandemią odbyły się w ubiegłym miesiącu.

11 listopada w Polsce obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To również dzień wspomnienia świętego Marcina, a jak mówi stare, polskie przysłowie: „Na świętego Marcina najlepsza gęsina”, to proponujemy przygotować na obiad pieczoną gęsinę. Zróbmy także gęsi smalec – jest smaczny i zdrowy – przepisy znajdziecie w dziale „W domu i ogrodzie” .

To tylko niektóre propozycje, które przygotowaliśmy w tym numerze.

Pamiętajcie o złożeniu prenumeraty „Wiadomości Rolniczych” na 2021 rok – to tylko 33 zł rocznie. O szczegóły zapytajcie swojego doradcę.

Życzę miłej lektury.

Anna Fatyga

Redaktor naczelna

Odsłony : 337
Skip to content