Przeczytaj „Wiadomości Rolnicze”

paź 12, 2020 | Aktualności

 

 

 

W najnowszym wydaniu przedstawiamy  mistrzów Podlaskiej Agroligi 2020. W kategorii rolnicy są to Małgorzata i Dariusz oraz Natalia i Damian Zaręba z Jastrząbki Młodej w gminie Śniadowo, a w kategorii firma Agrotechnik Wojciech Dzięgielewski ze Zjazdu w gminie Stawiski. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się 23 września w Księżynie

Państwo Zarębowie pracują w 300-hektarowym gospodarstwie. W nowoczesnej oborze o pow. 8 tys. m2 utrzymują 590 krów dojnych. Obora wyposażona jest w dojarnię karuzelową i specjalne roboty do zgarniania obornika, schładzalnik mleka, system zarządzania stadem.

Przedsiębiorstwo Agrotechnik Wojciech Dzięgielewski zajmuje się m.in.: handlem maszynami rolniczymi renomowanych firm, w szczególności sieczkarniami samobieżnymi do kukurydzy, ciągnikami rolniczymi, prasami belującymi, przyczepami samozbierającymi.

Mamy nadzieję, że nasi mistrzowie godnie przejmą palmę pierwszeństwa po poprzednich mistrzach krajowych, ale o tym dowiemy się w przyszłym roku na finale krajowym Agroligi. Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy uczestnictwa w elitarnym gronie laureatów konkursu. Wasz przykład, Wasz sukces są wzorem i inspiracją dla innych. To wy budujecie silne, podlaskie rolnictwo.

Finał Podlaskiej Agroligi to nie jedyne wydarzenie, o którym piszemy w tym wydaniu „Wiadomości Rolniczych”. Warto zwrócić uwagę na relacje m.in. z Podlaskiego Dnia Kukurydzy, z wręczenia nagród na „Podlaski przepis” oraz porady technologiczne.

Zapytaj doradcę o prenumeratę „Wiadomości Rolniczych” na przyszły rok. Cena naszego pisma pozostaje bez zmian

Życzę miłej lektury i do zobaczenia w Szepietowie.

Anna Fatyga

Redaktor Naczelna

 

Odsłony : 320
Skip to content