Przeczytaj najnowsze „Wiadomości Rolnicze”

wrz 4, 2020 | Aktualności

Oddajemy w Wasze ręce wrześniowe wydanie „Wiadomości Rolniczych”, w których  dużo uwagi poświęcamy uprawie kukurydzy,  a to za sprawą organizowanego 13 września Podlaskiego Dnia Kukurydzy. Będzie to pierwsze, po długiej przerwie spowodowanej epidemią, spotkanie podlaskich rolników z doradcami. Z powodu koronawirusa nie odbyły się Wiosenne Targi Ogrodnicze i Wystawa Zwierząt Hodowlanych, z tym większą przyjemnością zapraszamy Państwa do Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego na  Podlaskie Dzień Kukurydzy. Będzie to okazja do zapoznania się z nowościami w uprawie i wykorzystaniu kukurydzy. Prosimy  o  respektowanie obowiązujących zaleceń epidemiologicznych, aby bezpiecznie czuł się każdy, kto 13 września przyjedzie do Szepietowa.

O czym jeszcze przeczytacie w tym wydaniu „Wiadomości Rolniczych”? Piszemy m.in.  o gospodarowaniu w warunkach suszy, o zapaleniu wymion, warunkach utrzymania trzody chlewnej, jak założyć pasiekę i o tym jak wyprodukować zdrowe jaja. Przeczytajcie również o bocianich podróżach a także o opłacalności produkcji żywca króliczego. Przypominamy o obowiązku udziału w spisie rolnym. W „Wiadomościach Rolniczych” przedstawiamy także ludzi z pasją –  tym razem jest to Joanna Hinz, której wielką miłością jest malarstwo. Amatorom dobrego jedzenia polecamy potrawy z dyni, cukinii i bakłażana, a na deser beza pani Kasi.

Zapraszamy na łamy naszego czasopisma – podziel się swoją pasją, zainteresowaniami i talentem (również kulinarnym). Czekamy na Wasze propozycje tematów, o których chcielibyście przeczytać w naszym piśmie. Adres: redakcja.wr@odr-szepietowo.pl jest do waszej dyspozycji.

Życzę miłej lektury

Anna Fatyga

Redaktor Naczelna

Odsłony : 296
Skip to content