Nowe „Wiadomości Rolnicze”

lip 15, 2020 | Aktualności

 

Oddajemy w Wasze ręce, Drodzy Czytelnicy, lipcowo-sierpniowy numer „Wiadomości Rolniczych”, w których m.in. przedstawiamy uczestników Podlaskiej Agroligi 2020. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 6 gospodarstw i 6 firm. Podlascy mistrzowie będą reprezentować województwo podlaskie na finale krajowym. Konkurs to nie tylko rywalizacja o tytuł mistrza, to przede wszystkim prezentacja innowacyjnych rozwiązań i pokazanie sukcesów podlaskich rolników i firm. Nasi reprezentanci osiągają w konkursie krajowym najwyższe lokaty. Przypomnijmy – w ubiegłym roku byli to Milena i Kamil Chodniccy z Kumelska (Wicemistrzowie Krajowi w kategorii rolnicy) i firma „Roltoma Tomasz Stypułkowski” z Sokół (Mistrz Krajowy w kategorii firmy). W tym roku Mistrzami w kategorii rolnicy zostali Agata i Cezary Kosińscy z Chrołowic, a w kategorii firm Wicemistrzem został „SaMasz” z Zabłudowa. A jakie szanse na zaszczytne tytuły mają tegoroczni uczestnicy? – przeczytajcie w naszej gazecie.
Zachęcamy do korzystania z platformy internetowej Podlaski e-bazarek, umożliwiającej producentom rolnym, wytwórcom i przetwórcom regionalnej i ekologicznej żywności, twórcom rękodzieła ludowego, usługodawcom bezpłatne zamieszczanie ofert sprzedaży swoich produktów.
Piszemy także o doborze odmian zbóż ozimych, prezentujemy wyniki doświadczeń przeprowadzonych na polu doświadczalnym Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Kontynuujemy temat zapalenia wymion u wysokowydajnych krów mlecznych. Przedstawiamy sytuację na rynku pasz oraz ceny produktów rolnych w skupie i na targowiskach.
Jak w każdym wydaniu „Wiadomości Rolniczych” proponujemy sprawdzone przepisy naszych Czytelników.
Zachęcamy do kontaktu z redakcją. Czekamy na Wasze listy i propozycje tematów, które powinniśmy poruszyć na łamach naszego pisma. Piszcie na adres: redakcja.wr@odr-szepietowo.pl.

Życzę miłej lektury
Anna Fatyga
Redaktor Naczelna

Odsłony : 294
Skip to content