O czym piszemy w najnowszych „Wiadomościach Rolniczych”?

cze 15, 2020 | Aktualności

W czerwcowym wydaniu przedstawiamy Agatę i Cezarego Kosińskich – Mistrzów Krajowych Agroligi 2019 w kategorii rolnicy oraz firmę SaMASZ Sp. z o.o. – Krajowych Wicemistrzów w kategorii firmy. Zapraszamy do przeczytania relacji z Gali podsumowującej konkurs Agroliga 2019 roku, która odbyła się na początku czerwca w Warszawie. Zdobycie najwyższych lokat w tak prestiżowym konkursie jakim jest Agroliga to efekt pracy i zaangażowania w rozwój polskiego rolnictwa. Naszym zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszego rozwoju i sukcesów.

Naszych Czytelników chcemy zainteresować nową, internetową formą promocji i sprzedaży produktów i surowców rolniczych. Wszystkim zainteresowanym sprzedażą lub zakupem polecamy podlaski e-bazarek. Znajdziecie go na stronie www.podlaskiebazarek.pl – więcej na temat zasad funkcjonowania e-bazarku przeczytacie w artykule Ryszarda Żochowskiego.

Hodowców bydła mlecznego zapewne zainteresuje artykuł dotyczący zapaleń wymion i podwyższonych komórek somatycznych, a także tekst o zapobieganiu stresowi cieplnemu u zwierząt.

Program „Czyste powietrze” ruszył w nowej odsłonie 15 maja 2020 r. Jedną ze zmian jest uproszczenie procedur, co w znacznym stopniu umożliwi szybsze otrzymanie zwrotu pieniędzy. Wypełnienie wniosku będzie zajmować znacznie mniej czasu i ograniczy się do złożenia niezbędnych załączników. To dobra wiadomość dla osób zainteresowanych wymianą przestarzałych kotłów i ociepleniem domów. Więcej na ten temat w artykule „Łatwiej o pieniądze z programu „Czyste powietrze”.

Ponadto piszemy o rolnictwie precyzyjnym, zakładaniu pasieki, zatrudnianiu pracowników sezonowych w czasie epidemii, zużyciu nawozów w województwie podlaskim w 2019 roku. Proponujemy też przepisy na pyszne letnie dania i  truskawkowe desery.

To tylko niektóre tematy, które polecamy Waszej uwadze. Zachęcamy do kontaktu z redakcją – podzielcie się swoim osiągnięciami i pomysłami. Czekamy także na przepisy kulinarne – najciekawsze opublikujemy na łamach „Wiadomości Rolniczych”.

Życzę miłej lektury

Anna Fatyga

Redaktor Naczelna

 

Odsłony : 351
Skip to content