Konkursy fotograficzne z wsią w obiektywie

cze 9, 2020 | Aktualności

Na stronie internetowej Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi pojawiły się zapowiedzi naboru do konkursów fotograficznych, których motywem przewodnim jest wieś i społeczność wiejska.

Jeden z nich został zatytułowany „Kuma kumie pomóc umie! Solidarni w zdrowiu i chorobie”.

W czasie walki z epidemią koronawirusa, wszyscy w jakiś sposób mobilizują się. Nie tylko przestrzegają obostrzeń, ale także organizują pomoc dla tych, którzy szczególnie jej w tym czasie potrzebują. Akty solidarności społecznej są widoczne w każdym zakątku naszego kraju, zarówno w dużych aglomeracjach miejskich, jak i w małych miasteczkach i na wsiach. Fotografia pomaga utrwalić w pamięci i udokumentować wszystko to, co pomogło przetrwać trudne chwile. Solidarne zachowania, wyczulenie na potrzeby najsłabszych czy nawet bezinteresowne niesienie pomocy w zakupach wystarczają, aby mała wiejska społeczność dodała ludziom poczucia bezpieczeństwa.

Zgłoszenia należy przesyłać w terminie do dnia 14 czerwca 2020 na zasadach wskazanych w załączonym Regulaminie Przeglądu.

 

Następny to  konkurs-plebiscyt „Wakacje na Wsi # odkrywam”.

Nadchodzące wakacje będą miały inny charakter, niż dotychczasowe. Nawet jeżeli granice zostaną otwarte, wiele kierunków będzie niedostępnych. Co nie oznacza, że trzeba zrezygnować z wyjazdów. Szczególnie w tym specjalnym okresie warto wybrać się na polską wieś. Agroturystyka i turystyka wiejska oferuje to, czego teraz szukamy: bezpieczeństwo, spokój, zieleń, ale także atrakcje i rozrywkę. Celem konkursu jest aktywizacja mieszkańców wsi i zachęcenie ich do pokazania atrakcji turystycznych miejscowości, w których mieszkają. To również zaproszenie dla mieszkańców miast na polską wieś do odkrywania jej uroków i dzielenia się tym z innymi.

Zgłoszenia, na zasadach opisanych w Regulaminie można wysyłać do 12 lipca 2020 roku na adres: biuroprasowe@nikidw.edu.pl

Regulaminy poszczególnych konkursów oraz bliższe informacje o nich można znaleźć na stronie www.nikidw.edu.pl .

 

Opracowanie ze strony nikidw.edu.pl:   Joanna Czarkowska

Odsłony : 289
Skip to content