AgroLiga 2020 – rusza tegoroczna edycja konkursu

cze 4, 2020 | Aktualności, Projekty zakończone

Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach we współpracy z Podlaskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Warszawie, Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Olsztynie oraz Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie realizują operację pod nazwą: Konkurs Agroliga 2020 i 2021- etap wojewódzki.

Konkurs AgroLiga składa się z dwóch etapów: wojewódzkiego i krajowego. Pierwszy etap jest przeprowadzany przez Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego, gdzie wybierani są laureaci z poszczególnych województw. Następnie wszyscy Mistrzowie w obu kategoriach z poszczególnych województw rywalizują między sobą o tytuł Krajowego Mistrza AgroLigi. Zwieńczeniem konkursu jest gala w ogrodach Pałacu Prezydenckiego, gdzie poznajemy laureatów konkursu krajowego. Dzięki osobistemu zaangażowaniu Prezydenta RP, ranga konkursu jest bardzo wysoka, a co za tym idzie, wzrasta też prestiż laureatów Krajowej AgroLigi.

Konkurs AGROLIGA pozwala na prezentację dorobku rolnictwa i firm funkcjonujących w tym obszarze z terenu poszczególnych województw. Laureatami wojewódzkimi są rolnicy i przedstawiciele agro-przedsiębiorstw, którzy wyróżniają się osiąganymi efektami technologicznymi i ekonomicznymi, rozwijają swą działalność przy pomocy funduszy unijnych oraz wykazują zaangażowanie w życie lokalnej społeczności. Konkurs jest promocją oraz wyróżnieniem gospodarstw i firm z branży rolnej, które funkcjonują na rynku regionalnym, a uzyskanie tytułu laureata ogromnym sukcesem i prestiżem.

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, jako organizator konkursu na szczeblu wojewódzkim, będzie przyjmował zgłoszenia kandydatów w kategoriach Rolnik i Firma, działających w obrębie województwa podlaskiego i województw ościennych (w przypadku firm). Po weryfikacji zgłoszeń, powołana przez dyrektora Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie komisja konkursowa, oceni poszczególnych kandydatów. Kolejnym etapem będzie podsumowanie oraz wybór laureatów.

Etap wojewódzki konkursu finansowany jest z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: „Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Karta zgłoszeniowa – rolnik

Karta zgłoszeniowa – firma

Regulamin

Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia!

Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl

Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich

Za treść merytoryczną odpowiada Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach.

 

Krzysztof Kuteszko

Odsłony : 578
Skip to content