XVIII edycja Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” przełożona na 2021 r.

maj 14, 2020 | Aktualności

Ze względu na obecnie istniejący stan epidemii w Polsce, spowodowany rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS CoV-2 wywołującym chorobę COVID 19, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku z przykrością informuje, że XVIII edycja Ogólnokrajowego Konkursu ,,Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, kierowanego do osób prowadzących produkcyjną działalność rolniczą została przełożona na 2021 r.

Troska o zdrowie i bezpieczeństwo rolników zawsze była priorytetowym zadaniem Kasy, w związku z czym nie możemy narażać kandydatów konkursu na dodatkowe niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

W momencie wznowienia przedsięwzięcia, wszystkie tegoroczne zgłoszenia gospodarstw do konkursu będą w dalszym ciągu honorowane. Najnowsze wiadomości dotyczące konkursu będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej Kasy: www.krus.gov.pl oraz na naszym profilu facebookowym.

Corocznie celem konkursu jest promowanie zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Kierowany jest on do osób pełnoletnich, prowadzących produkcyjną działalność rolniczą.

Patronat Honorowy nad konkursem objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda.

W siedemnastu dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 20 tysięcy gospodarstw indywidualnych. Laureaci Konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe – w ubiegłym roku zwycięzca został uhonorowany ciągnikiem o mocy 55 KM.

Jednocześnie zapraszamy naszych beneficjentów – rolników do skorzystania z materiałów popularyzatorskich znajdujących się na wyżej wskazanych stronach internetowych. Ciekawą formą zapoznania się z zasadami bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym są filmy instruktażowe, które efektywnie wpływają na zrozumienie danych zagadnień zapobieganie wypadkom z grupy Upadek osób, Pochwycenie i uderzenie przez ruchome części maszyn i urządzeń), czy mechanizmu pracy poszczególnych maszyn rolniczych).

Możliwość skorzystania z powyższych form działań prewencyjnych z całą pewnością pozwoli Państwu i Państwa bliskim zwiększyć wiedzę na temat zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych, które przecież nie ulegają wyłączeniu na czas obecnego stanu epidemii w Polsce. Wiedza ta z pewnością przysłuży się obecnym jak i przyszłym kandydatom konkursu ,,Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, którego wznowienie planowane jest na 2021 rok.

KRUS

Odsłony : 251
Skip to content