Przeczytaj najnowsze „Wiadomości Rolnicze”

maj 11, 2020 | Aktualności

Zapraszamy do lektury majowego wydania naszego pisma. Spotykamy się w trudnych czasach, w których zagraża nam nie tylko koronawirus, ale i susza, z którą będziemy musieli zmierzyć się w tym roku. Wszyscy musimy dostosować się do zasad i ograniczeń jakie zostały wprowadzone w związku z pandemią, ale nie oznacza to, że zaprzestajemy swojej działalności. W celu przeciwdziałania skutkom epidemii resort rolnictwa zaproponował i wprowadził w życie przepisy określone jako Tarcza Antykryzysowa w rolnictwie.
Instytucje, które wspomagają rolników, w tym PODR Szepietowo, wprowadziły ograniczenia, ale nadal prowadzą działalność. Możecie korzystać z usług, tylko na trochę innych zasadach. Najbezpieczniejszym sposobem jest wcześniejsze, telefoniczne skontaktowanie się z doradcą. O szczegółach przeczytacie w naszym czasopiśmie.
Szanowni Rolnicy – pamiętajcie, że w maju, zgodnie z harmonogramem, planowany jest nabór wniosków o wsparcie dla młodych rolników chcących samodzielnie rozpocząć gospodarowanie. Trwa nabór na modernizację gospodarstw rolnych, na inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej i restrukturyzację małych gospodarstw. O szczegółach piszemy w tym numerze. O pomoc w wypełnieniu wniosków możecie zwrócić się do doradców PODR w Szepietowie. Dane kontaktowe znajdziecie na ostatniej stronie „Wiadomości Rolniczych” i na stronie: www.odr.pl.
Ponadto przeczytacie m.in. o chorobach racic, o naturalnych sposobach zwalczania warrozy, o organizacji wypasu krów mlecznych i prawidłowym koszeniu traw.
Znajdziecie też kilka pomysłów na wykorzystanie do upiększenia ogrodu starych narzędzi rolniczych. Polecamy wiosenne potrawy przygotowane przez Małgorzatę Ostapowicz, właścicielkę gospodarstwa agroturystycznego „Leśny Dworek” w Kryłatce oraz przepisy na niezwykłe placuszki.
Zachęcamy do kontaktu z redakcją – czekamy na Wasze przepisy i zdjęcia wykonanych potraw – każdy przesłany na adres: redakcja.wr@odr-szepietowo.pl przepis kulinarny opublikujemy w „Wiadomościach Rolniczych”.

Życzę miłej lektury
Anna Fatyga
Redaktor Naczelna

Odsłony : 256
Skip to content