Marcowe „Wiadomości Rolnicze”

mar 4, 2020 | Aktualności

Zapraszamy do przeczytania najnowszego wydania „Wiadomości Rolniczych”. Przed nami pracowity okres prac wiosennych, a że wiosna, w tym roku jest wyjątkowo wcześnie to i wcześniej musimy podjąć decyzję jakie odmiany zbóż posiejemy. Zachęcamy do zapoznania się z listą odmian zalecanych do uprawy w 2020 roku w województwie podlaskim. W wyborze pomocne też będą wyniki doświadczeń plonowania pszenżyta jarego, jęczmienia jarego, owsa i soi, przeprowadzone w województwie podlaskim w ramach Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego. We współczesnym rolnictwie zwraca się szczególną uwagę zarówno na wielkość zebranego plonu i jak i jego jakość. Dlatego coraz więcej uwagi poświęca się nie tylko doborowi odmian, stosowaniu nawożenia i ochronie roślin, ale również stosowaniu szeregu preparatów kwalifikowanych jako regulatory rozwoju roślin lub biostymulatory – więcej na ten temat przeczytacie w artykule „Biostymulatory – może jednak warto je stosować?” Wczesną wiosną warto też pomyśleć o sprawdzeniu stanu technicznego opryskiwacza. Pamiętajmy, że sprawny sprzęt gwarantuje wykonanie zabiegów bez strat w uprawie oraz bezpieczeństwo osób obsługujących i korzyści dla środowiska.
Zapraszamy też do zapoznania się z pierwszym artykułem z cyklu #PrawaGospodarza, w którym prawnicy będą omawiać istotne zagadnienia prawne związane z rolnictwem i pracą w gospodarstwie. W tym numerze piszemy jak postępować w sytuacji pojawienia się w gospodarstwie przedstawicieli organizacji zajmujących się ochroną zwierząt? Co powinien zrobić rolnik, jeżeli w sposób niezasadny zarzuca mu się niewłaściwe traktowanie zwierząt znajdujących się w jego gospodarstwie?
Zachęcam do kontaktu z redakcją. Zapraszam na łamy pisma – podzielcie się swoją wiedzą, doświadczeniem, swoją pasją, przepisami kulinarnymi. W kwietniu będziemy obchodzić jubileusz 30-lecia „Wiadomości Rolniczych” – chętnie dowiemy się jak nas oceniacie, o czym chcielibyście czytać, jakie macie propozycje. Najciekawsze wypowiedzi opublikujemy w następnym numerze.

Życzę miłej lektury
Anna Fatyga
Redaktor Naczelna

Odsłony : 276
Skip to content