Rusza kolejny nabór w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych”

lut 12, 2020 | Aktualności

Od 21 lutego do 20 kwietnia bieżącego roku można ubiegać się o pomoc w działaniu „Modernizacja gospodarstw rolnych” z zakresu „Nawadnianie gospodarstw rolnych”. Działanie ma na celu zmniejszenie skutków suszy, która niestety przy obecnych warunkach pogodowych jest wręcz nie unikniona. To właśnie pogoda jest jednym z czynników mających istotne znaczenia dla funkcjonowania całego rolnictwa.

Dlatego należy zapobiegać ewentualnym anomaliom pogodowym i dostosowywać się do nieuniknionych zmian klimatu poprzez gromadzenia wody w czasie jej nadwyżki, tak aby można byłoby z niej skorzystać w okresie, w którym są znaczące jej niedobory. O pomoc kwalifikują się gospodarstwa powyżej 1 ha, jednak nie większe niż 300 ha. Wsparciem mogą zostać objęte takie kategorie inwestycji jak ulepszenie już istniejących instalacji nawadniających, powiększenie obszaru nawadniania lub ulepszenie istniejącej instalacji ze zwiększeniem obszaru nawadniania. Poprzedni nabór odbył się na przełomie września i listopada ubiegłego roku.

Pomoc finansowa obejmuje do 100 tys. zł kwalifikowanych kosztów na jednego beneficjenta, refundacja kosztów wynosi 50%, a w przypadku młodego rolnika 60%. Minimalnie kwota inwestycji wynosi 15 tys. Realizacja operacji jest jednoetapowa.

Wnioski będą przyjmowane w oddziałach regionalnych ARiMR, ale również można je składać za pośrednictwem biur powiatowych lub drogą pocztową.

Źródło : https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/zabezpiecz-gospodarstwo-przed-susza-zloz-wniosek-o-dotacje.html

 

Justyna Owcarz

PZDR Augustów

Odsłony : 255
Skip to content